Kultura

Koncert Kayah uświetnił 5. urodziny Calisia One i Hampton by Hilton Kalisz

2024-06-11 11:32:22 redakcja@calisia.pl

W Calisia One wystąpiła jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Występ Kayah uświetnił 5. urodziny kompleksu biurowo-hotelowo-gastronomicznego. Na dziedzińcu bawili się wieloletni klienci, goście i partnerzy Calisia One i Grupy Antczak.

 

fot. Grupa Antczak
fot. Grupa Antczak

Koncert Kayah poprzedził recital związanej z Kaliszem piosenkarki Doroty Wróblewskiej oraz występ Teatru „Z Głową W Chmurach”. Głos zabrał m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, a także Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak. W charytatywnej aukcji, którą w przerwie koncertów poprowadził Krzysztof Jankowski „Jankes”, zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zasilą konto Kaliskiego Domu Dziecka.

 

Kayah wystąpiła w Calisia One w kwartecie, wspólnie z Krzysztofem Pszoną (fortepian, akordeon), Robertem Lutym (perkusja) oraz Iwoną Zasuwą (chór). Wykonała największe przeboje, zapraszając gości o fantastycznej zabawy. Podczas koncertu wielokrotnie podkreślała swoje związki rodzinne z Kaliszem, skąd pochodziła jej babcia i gdzie spędzała sporo czasu w dzieciństwie.
 

Dziękuję za ponowne zaproszenie do Kalisza. Cieszę się, że mogę tu wystąpić podczas 5. urodzin Calisia One. To szczególne miejsce – dawna fabryka fortepianów, w którym czuć ducha muzyki. Nie sądziłam, że po rewitalizacji będzie tu tak pięknie. To zasługa Joli Krzyżan i Marcina Antczaka. Dziękuję im za to  zaproszenie i wszystko, co zrobili dla tego wspaniałego miasta!  – mówiła artystka.

Grupa Antczak kupiła teren dawnej fabryki fortepianów Arnolda Fibigera w 2015 roku. Ponad 130-letni budynek, będący symbolem przemysłowego i kulturalnego dziedzictwa Kalisza, był wówczas w fatalnym stanie technicznym. Trwająca trzy lata rewitalizacja była istotnym wyzwaniem architektonicznym i urbanistycznym. Cały proces przebiegał w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, a także – jako jedna z nielicznych tego typu inwestycji w Polsce – zgodnie z międzynarodowym systemem certyfikacji BREEAM RFO.

Efektem było powstanie obiektu typu mix-use, składającego się z trzech części: biurowej, hotelowej i gastronomicznej. Dziedziniec Calisia One stał się ulubionym miejscem spotkań kaliszan. W ciągu minionych pięciu lat odbyło się tu kilkaset koncertów i różnorodnych wydarzeń artystycznych. Dla wielu mieszkańców i turystów jest to jedna z najważniejszych przestrzeni kulturalnych w regionie.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować