Kultura

Koncert charytatywny dla Nikodema!

2023-02-21 17:30:00 red.

W piątek 24 marca w Technikum im. św. Józefa odbędzie koncert charytatywny, z którego środki zostaną przeznaczone na leczenie Nikodema, ucznia tej szkoły. 

Zostań Aniołem
Zostań Aniołem

24 marca o godzinie 17:00 w Technikum im. Św Józefa w Kaliszu odbędzie się koncert charytatywny podczas którego będziemy mieć możliwość posłuchania śpiewu uczniów oraz zobaczymy występy taneczne.

Koszt biletu to 20 zł, a środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na rehabilitację NIKODEMA.

Nowotwór zaprzepaścił możliwość normalnego życia 17-letniego Nikodema, który w grudniu 2022 stracił czucie w nogach i usłyszał straszną diagnozę. Ruszyła specjalna zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikodema.

A zaczęło się tak niewinnie, zwykłym bólem pleców.

- Kiedy po niecałym tygodniu brania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych przepisanych przez lekarza rodzinnego ból nie mijał, ja nagle straciłem czucie w nogach. Zwykłe piątkowe popołudnie, wróciłem ze szkoły, nagle poczułem jak tracę czucie w nogach i upadłem na podłogę. Bardzo się przestraszyłem, nie wiedziałem co się ze mną dzieje, od razu zadzwoniłem do taty. Następnie błyskawicznie znalazłem się na kaliskim SORze. Tam przez pięć godzin konsultowało mnie czterech lekarzy, wszyscy zgodnie twierdzili, że na pewno się przeciążyłem lub coś dźwignąłem i prawdopodobnie mam dyskopatię. Zostałem przyjęty na oddział, potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Straciłem czucie już od pasa w dół - opowiada Nikodem. - W sobotę przez cały dzień leżałem na oddziale bez zrobienia mi żadnych badań, dopiero po przyjściu pani doktor w niedziele zlecono mi rezonans magnetyczny oraz punkcję kręgosłupa. Późnym wieczorem w niedziele jechałem już karetką na sygnałach do Poznańskiej Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej poprzez wcześniejszą konsultację z neurochirurgiem dziecięcym a dyżurującą panią doktor z Kalisza.

Następnego dnia po kolejnym rezonansie usłyszał diagnozę - winowajcą okazał się guz na kręgosłupie, uciskający na rdzeń kręgowy. Nikodem przeszedł trudną, 8 godzinną operację. Po skończonej operacji dowiedział się o kolejnych przerzutach na inne organy, ponieważ jest to nowotwór złośliwy - CHŁONIAK BURKITTA.

Fundacja Bread of Life uruchomiła specjalną zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację 17-latka: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/%e2%80%bc%ef%b8%8f%e2%80%bc%ef%b8%8fpomoz-nikodemowi-stanac-nogi%e2%80%bc%ef%b8%8f%e2%80%bc%ef%b8%8f/

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować