Koncert Charytatywny dla 7-letniego Szymona Oliwieckiego [zdjęcia]

2018-05-13 14:30:00 BK

Kaliszanie po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie stawili się w Galerii Amber na wielkim wydarzeniu charytatywnym by wesprzeć Szymona Oliwieckiego, 7-latka chorującego na ostrą postać padaczki opornej na leczenie. Uczestnicząc w koncertach, pokazach tańca czy sztuk walki, dołożyli swoją cegiełkę do leczenia chłopca.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Ponad 50 tysięcy złotych muszą zebrać do końca maja rodzice Szymona, aby dać mu szansę na normalne życie. Chłopiec jest pierwszym dzieckiem z Polsce z uszkodzeniem KIF4A . Występuje u niego wiele różnego rodzaju napadów, od delikatnych, ale pojawiających się w seriach kloni twarzy, po mioklonie (szarpnięcia), silne mioklonie z upadkiem, aż po takie gdzie dostaje drgawek, sinieje, ma problem z oddechem. Jedyną szansą jest eksperymentalny przeszczep komórek macierzystych.

- Szymon od blisko 6 lat choruje na ciężką postać padaczki opornej na leczenie. Przeszedł leczenie farmakologiczne i niefarmakologiczne (diety), ma wszczepiony stymulator nerwu błędnego. Niestety nie udało się w pełni opanować napadów. U syna występuje wiele różnych rodzajów napadów, od delikatnych ale pojawiających się w seriach kloni twarzy, po mioklonie (szarpnięcia), silne mioklonie z upadkiem, aż po takie gdzie dostaje drgawek, sinieje, ma problem z oddechem, podajemy mu wówczas tlen z butli zamawianej w sklepie medycznym. Często przy tych napadach nie kontroluje potrzeb fizjologicznych. Bywa tak, że ma napady z wygięciem ciała w literę C sztywnieje i krzyczy wówczas też ma problem z oddechem – mówi mama Szymona – Paulina Oliwiecka.

12 maja w Galerii Amber został organizowany specjalny event dla Szymona. Od godziny 15.00 do 18.00 kaliszanie oglądali pokazy tańca w wykonaniu Sieraszewski Dance Studio, występy wokalne Piano Song, brali udział w zabawach sportowych, piłkarskich, a także spotkali się z zawodnikami KKS oraz MKS Kalisz. Nie zabrakło również zabaw i warsztatów z Uciechowem, pokazów sztuk walki w wykonaniu Kaliskiego Klubu Shinkyokushin Karate, malowania buziek i nagród. W imprezie uczestniczyła również Akademia Piłki Reissa.

Zbiórka pieniędzy trwa na portalu siepomaga.pl – TUTAJ.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować