Motoryzacja

Kolejny przetarg na II etap DW 450 jeszcze w tym roku. ZDM zmniejszył zakres inwestycji.

2023-06-25 10:00:00 red

ZDM po raz trzeci spróbuje wyłonić wykonawcę, który zrealizuje remont II etapu DW 450 w Kaliszu. Tym razem kaliscy drogowcy zmniejszyli zakres tego zadania, co ma pozwolić na pozytywny finał poszukiwań firmy.

fot. MW
fot. MW

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje przetarg na remont II etapu DW 450 w granicach miasta - Zadanie będzie obejmowało rozbudowę ul. Częstochowskiej oraz odcinka ul. Rzymskiej od ronda Na trakcie Wieluńskim do ul. Antycznej łącznie z przebudową wiaduktu. Chcemy bezwzględnie w tym roku ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę robót. Realizacja zaplanowana jest na lata 2024-2025 – mówi dyrektor ZDM Krzysztof Gałka.

Wartość tego zadania, które obejmuje około kilometrowy odcinek oszacowano na kwotę około 46 mln zł. - Otrzymaliśmy znaczące dofinansowanie, bo jest to 95 proc. na roboty budowlane – mówi dyrektor ZDM i dodaje - Myślę, że będzie to kolejny fajny etap inwestycji drogowej, która poprawi funkcjonalność tej ulicy.

Istotnym elementem prac ma być remont wiaduktu kolejowego, przez który będą mogły jeździć pojazdy ciężarowe.

Wcześniej były już dwa przetargi na II etap DW 450, jednak tamte przetargi obejmowały większy zakres prac - Wtedy zakres prac obejmował odcinek od ul. Kubusia Puchatka (czyli od miejsca gdzie zakończono I etap – przyp. red.) do ul. Antycznej. Biorąc pod uwagę, że złożone oferty podczas tych dwóch przetargów znacznie przewyższały budżet uzyskaliśmy zgodę premiera na zmniejszenie zakresu inwestycji przy pozostawieniu poziomu finansowania – tłumaczy dyrektor ZDM.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować