Kolejny Bieg Urwisa za nami!

2019-06-06 18:00:00 red. za KMP Kalisz

Po raz XIX Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Komenda Hufca ZHP byli organizatorami „Rajdu Urwisa”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 11 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bieg Superbohaterów”.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W rajdzie wystartowali uczniowie klas V z kaliskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Młodzież uczestnicząca w zawodach co roku wybierana jest przez poszczególnych pedagogów szkolnych. W tym roku piątoklasiści zamienili się w superbohaterów. W Parku Przyjaźni, gdzie odbywał się rajd, rozmieszczone zostały stanowiska, na których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami. Uczniowie musieli wykazać się nie lada kreatywnością oraz pomysłowością podczas wykonywania poszczególnych zadań.

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 11 kaliskich szkół podstawowych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 33 uczniów wraz z opiekunami. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie „urwisów” do wybierania zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom za udział w rajdzie. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu wręczyli wspólnie I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu podkom. Witold Woźniak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu Janusz Sibiński.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez organizatorów pyszną grochówką.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować