Społeczne

Kolejna międzynarodowa firma inwestuje w Kaliszu!

2023-03-15 10:54:54 red

Jeden z wiodących światowych producentów precyzyjnych narzędzi rotujących do obróbki skrawaniem – firma Gühring zdecydowała się na inwestycję w Kaliszu. W sąsiedztwie firm Zetor, Meyer Tool, Leviat i Panattoni powstanie nowoczesny zakład serwisowania i regeneracji narzędzi. Niemiecka firma w nowej siedzibie będzie prowadziła również szkolenia oraz usługi doradcze w zakresie obróbki skrawaniem.

Zdjęcie sprzed siedziby firmy Gühring w Dąbrowie Górniczej
Zdjęcie sprzed siedziby firmy Gühring w Dąbrowie Górniczej

- Rozwijamy strefę gospodarczą Dobrzec-Zachód! Kolejnym inwestorem jest niemiecka firma Gühring, jeden ze światowych liderów w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem - poinformował na swoim profilu facebookowym prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

 

Gühring to jeden z wiodących światowych producentów precyzyjnych narzędzi rotujących do obróbki skrawaniem. Zatrudniając ponad 8 000 pracowników na całym świecie firma rozwija, produkuje i sprzedaje innowacyjne narzędzia do obróbki w ponad 70 zakładach produkcyjnych w 48 krajach.

Firma już jest obecna w Kaliszu – tutaj ma swoje przedstawicielstwo handlowe na ziemi wielkopolskiej, a od 2022 roku dodatkowo świadczy usługi serwisowe, korzystając z gościnności kaliskiego CKZiU na ul. Handlowej.

Gühring snuje odważne plany na przyszłość, a pierwszym krokiem ku ich realizacji był zakup działki zlokalizowanej na terenie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej przy drodze krajowej numer 25. W tym miejscu ma powstać zakład serwisowania i regeneracji narzędzi - W naszym nowym punkcie regeneracji narzędzi oprócz wykonania usługi ostrzenia stworzymy możliwość przeprowadzania szkoleń dla zainteresowanych klientów, w celu przedstawienia zalet takiej usługi i doradztwa związanego z obróbką skrawaniem - informuje Katarzyna Hnatik kierownik działu administracji i infrastruktury w firmie Gühring.

Dlaczego firma wybrała akurat nasze miasto? - Za Kaliszem przemawia jego unikatowa, dogodna dla biznesu lokalizacja. Wszak to samo centrum Polski, sam środek wielkomiejskiego trójkąta: Warszawa, Poznań, Łódź – mówi Katarzyna Hnatik - Kalisz słynie z wielkopolskiej rzetelności, solidności, tak bliskiej duchowi firmy Gühring – dodaje.

Równie istotne co położenie miasta była współpraca z samorządem i uczelnią wyższą - Dzięki niewątpliwej życzliwości i silnemu merytorycznemu wsparciu ze strony kaliskiego Urzędu Miejskiego z Prezydentem Miasta Krystianem Kinastowskim na czele, szerokiemu dostępowi do wysoko wykwalifikowanych kadr, wynikającemu z bliskiego sąsiedztwa Akademii Kaliskiej oraz przychylności jej Rektora prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzeja Wojtyły projekt Gühring Kalisz nabrał realnych i jakże obiecujących kształtów – podkreśla Katarzyna Hnatik.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować