Motoryzacja

Kierowca ciężarówki przekroczył dozwoloną prędkość. To niestety nie jedyne przewinienie

2024-04-18 16:21:10 red. za KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem ciężarowym mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że 56-latek siedzący za kierownicą volkswagena był nietrzeźwy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Kalisza, kierującego ciężarowym volkswagenem mężczyznę. Powodem kontroli było przekroczenie prędkość o blisko 20 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało promil alkoholu w organizmie kierowcy. 56-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Aktualnie obowiązujące przepisy przewidują konieczność orzeczenia wobec nietrzeźwego kierowcy zakazu prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata (maksymalnie do 15 lat).

Oczywiście kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach. Uwaga kierowcy będącego pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a jego reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia często „namawia” do brawury. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg i mogą być sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Jeśli piłeś  NIE JEDŹBądź odpowiedzialnym kierowcą!

Jeśli widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę auta REAGUJ! Możesz w ten sposób uratować komuś życie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować