Motoryzacja

Kierował, choć miał zakaz prowadzenia pojazdów. Do tego jechał po spożyciu alkoholu

2023-11-29 12:30:00 KMP Kalisz

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Kalisza, który kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna siedzący za kierownicą peugeota był pod wpływem alkoholu. Kolejny raz apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

28 listopada policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego peugeota. Już podczas rozmowy uwagę funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 54-latek miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przewinienie jakie popełnił mężczyzna. Jak ustalili policjanci już wcześniej wobec kaliszanina sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku. Mężczyzna zlekceważył ten zakaz i wsiadł za kierownicę. Wkrótce 54-latek za swoje swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować