Motoryzacja

Kiedy zakończy się budowa pierwszej części przedłużenia Szlaku Bursztynowego? Pada konkretna data!

2023-03-16 12:44:33 red

Jak długo jeszcze będą trwały prace nad przedłużeniem Szlaku Bursztynowego? To pytanie zadają sobie kierowcy i mieszkańcy Kalisza. Wszystko w tym przypadku jest uzależnione od warunków drogowych. Jednak dyrektor ZDM Krzysztof Gałka zdradza planowany harmonogram zakończenia prac.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Nikola Muzal - Zubrzycka
zdjęcie ilustracyjne/fot. Nikola Muzal - Zubrzycka

Duża inwestycja drogowa, jaką jest przedłużenie Szlaku Bursztynowego od ulicy Łódzkiej do Braci Niemojewskich już nabrała kształtów i według zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich miała zakończyć się w grudniu 2022 roku. Jednak droga nadal nie jest oddana do użytku. Choć padają konkretne terminy. - Zostały nam do wykonania roboty bitumiczne. Od następnego tygodnia planujemy kłaść warstwy bitumiczne. Potrzebne są bardzo dobre warunki atmosferyczne. Musi być sucho oraz dodatnie temperatury przez całą dobę. Planujemy zakończyć te prace do 16 kwietnia – mówi dyrektor ZDM Krzysztof Gałka.

Ostatnim etapem ma być układanie warstwy bitumicznej na rondzie u zbiegu ul. Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego – Będziemy wykonywali te prace w niedzielę ponieważ będziemy musieli zamknąć połączenie ul. Łódzkiej z istniejącym odcinkiem Szlaku Bursztynowego – mówi dyrektor Krzysztof Gałka – Pierwsze zamknięcie ruchu odbyłoby się 2 kwietnia, wtedy zostanie położona warstwa wiążąca. Natomiast warstwa ścieralna zostałaby położona 16 kwietnia. Taki jest plan. Mam nadzieję, że warunki pogodowe nam nie przeszkodzą – dodaje.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza. Umowny koszt realizacji zadania to ponad 16 mln zł.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować