Społeczne

Kaliszanka przygotowała nakrycia głowy dla rodziny królewskiej! Jedno z nich miała księżna Kate

2022-09-20 11:30:00 red.

Talent, umiejętności, wiedza i kreatywność Polek i Polaków są doceniane w świecie, a kolejnym przykładem jest kaliszanka Monika Ciesiełkiewicz, która w jednej z najbardziej znanych pracowni modowych przygotowała nakrycia głowy na członków rodziny królewskiej! Podziwiał je cały świat podczas ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II. 

Monika Ciesiełkiewicz - https://www.instagram.com/mariamonicalondon/
Monika Ciesiełkiewicz - https://www.instagram.com/mariamonicalondon/

Pochodząca z Kalisza Monika Ciesiełkiewicz działa prężnie i z sukcesami w jednej z najlepszych na świecie pracowni modowej Jane Taylor w Londynie. Spod jej ręki wychodzą wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, kapelusze, ozdoby, koczki. Dzieła kaliszanki mógł podziwiać w poniedziałek cały świat podczas uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II. Jak podaje portal Wirtualna Polska kaliszanka przygotowywała nakrycia głowy dla członków rodziny królewskiej i głów państw. Jeden z kapeluszy na pogrzeb królowej włożyła księżniczka Charlotte.

Pierwsze projekty ze studia Jane Taylor opuściły pracownię już w kilka dni po śmierci królowej. Elegancki toczek z woalką wykonany przez Monikę Ciesiełkiewicz księżna Kate włożyła w środę 14 września podczas ceremonii odprowadzenia trumny z ciałem Elżbiety II do Pałacu Westminster. Toczek zrobiony przez pracownię włożyła tego dnia również Sophie Wessex. W kreacjach tej pracowni członkowie rodziny królewskiej uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej.

Przygotowania były trudne, pod presją czasu, a kreacje musiały być na jak najwyższym poziomie w uwagi na rangę uroczystości. Na czas musiały być dostarczone wszystkie materiały. 

Jane Taylor, z którą współpracuje Polka, robi dużo kapeluszy dla hrabiny Wesseksu Sophie - żony księcia Edwarda, syna królowej Elżbiety II. Projektuje także dla innych royalsów, w tym również księżnej Kate, a także ważnych głów światowej polityki.

Monika Ciesiełkiewicz przez kilka lat pracowała u najbardziej znanego kapelusznika na świecie – Phillipa Tracy’ego. Tam wykonywała nakrycia głowy dla niemal wszystkich członkiń rodziny królewskiej – także Camilli Parker-Bowles, dziś królowej małżonki.

Monika Ciesiełkiewicz od lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako modystka. To jedna z najbardziej znanych na Zachodzie polskich modystek. Stworzyła nakrycia głowy m.in. dla Lady Gagi, Demi Moore czy nawet szwedzkiej królowej.

Więcej przeczytacie w Wirtualnej Polsce: https://kobieta.wp.pl/te-nakrycia-glowy-na-pogrzeb-krolowej-elzbiety-ii-wykonala-polka-kapelusz-hrabiny-sophie-zachwyca-6814038595541856a?fbclid=IwAR1NrrsWSUwa66NtwkRMlcZUXirt7Ipxtb8t7RwJHev20swxoOXZrOKe4dEhttps://kobieta.wp.pl/te-nakrycia-glowy-na-pogrzeb-krolowej-elzbiety-ii-wykonala-polka-kapelusz-hrabiny-sophie-zachwyca-6814038595541856a

O sukcesie kaliszanki przeczytacie także: https://dziendobry.tvn.pl/moda-i-uroda/polka-tworzy-kapelusze-dla-ksieznej-kate-i-lady-gagi-kim-jest-monika-ciesielkiewicz-5569285

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować