Sport

Kaliszanin najlepszy w Everest Marathon!

2022-05-30 15:02:24 red.

Kaliszanin Michał Asperski wygrał 19. Everest Marathon na najdłuższym dystansie Extrem Ultra 60 km w kategorii „obcokrajowiec”.

Michał Asperski
Michał Asperski

29 maja odbył się 19 już Everest Maraton! W tym roku maraton organizowany był pod hasłem „Mount Everest 8848.86m Marathon 2022”. Trzęsienie ziemi, którego doświadczył w Nepal w 2015 roku, spowodowało podniesienie się Mount Everestu o prawie metr, a wspomniane hasło jest jego celebracją.

Everest Marathon to międzynarodowa impreza sportów na dużych wysokościach, która odbywa się 29 maja każdego roku z Mt.Everest Base Camp przecinając wysokie szlaki Sherpa w dolinie Khumbu. Wydarzenie to upamiętnia historyczne udane wejście na Mount Everest przez Late Tenzing Norgay Sherpa i Sir Edmunda Hillary'ego 29 maja 1953 roku.

Edycja 2022 była 19. edycją tego wspaniałego wydarzenia. Biegacze z każdego miejsca mogli wziąć udział w wybranych kategoriach: 60 km Extreme Ultra, 42 km Full Marathon i 21 km Half Marathon.  

W tym wydarzeniu biorą udział biegacze ze wszystkich środowisk – od wybitnych profesjonalistów po nowych biegaczy. Tenzing Hillary Everest Marathon to nie tylko impreza biegowa – to naprawdę jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Całość trasy przebiegała na średniej wysokości nieco ponad 4000m n.p.m. Czas Michała Asperskiego to 11h13”54’.

- To był mój dzień, wszystko poszło zgodnie z założonym planem, dzięki temu udało mi się wygrać Everest Marathon na najdłuższym dystansie Extrem Ultra 60 km w kategorii „obcokrajowiec” (Nepalczycy na wszyskich dystansach mają własna kategorię gdyż na tych wysokościach są bezkonkurencyjni) - mówi Michał Asperski. - Chciałem podziękować swojej rodzinie za wyrozumiałość i cierpliwość w znoszeniu wszystkich moich wariactw - dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować