Społeczne

Kaliszanie wśród najlepszych mistrzów rzemieślniczych i czeladników w Wielkopolsce!

2023-12-08 12:00:00 red. za UMWW

W środę 6 grudnia poznaliśmy najlepszych mistrzów rzemieślniczych w regionie! Tym razem nagrodzonych zostało 6 mistrzów i 13 czeladników w różnych zawodach.

UMWW
UMWW

To już czwarta edycja konkursu, którego celem jest promocja zawodów rzemieślniczych i zaprezentowanie najlepszych mistrzów oraz czeladników w całej Wielkopolsce. W ramach konkursu wyróżniani są rzemieślnicy, którzy w swojej codziennej pracy mobilizują innych do działania i stają się autorytetem w środowisku lokalnym. Poszerzając wiedzę branżową i zdobywając nowe umiejętności, budują swoją karierę zawodową w wyuczonym zawodzie. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać pracodawcy, właściciele firm oraz izby i cechy rzemieślnicze.

Najlepszych mistrzów rzemieślniczych poznaliśmy w środę 6 grudnia podczas uroczystej gali podsumowującej Konkurs „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2022 roku”, która odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu przy ul. Golęcińskiej.

- To wydarzenie jest niezwykle ważne, gdyż możemy w jego trakcie docenić i uhonorować wyróżniających się przedstawicieli branży rzemieślniczej. Tu, w naszym regionie, w Wielkopolsce, rzemiosło, obok chociażby rolnictwa, jest szczególnie ważne, co wynika z regionalnej specyfiki polegającej na znaczącym udziale małych i średnich przedsiębiorstw w rynku. Rzemiosło cechuje się też dużym humanizmem, a jego produkty to wytwory konkretnych rzemieślników, dedykowane często konkretnemu, zindywidualizowanemu odbiorcy. Wszystko to powoduje, że tę ważną gałąź naszej gospodarki powinniśmy szczególnie doceniać, ale również promować. Rozwijająca się branża rzemieślnicza przekłada się bowiem na wzrost ilości miejsc pracy, więcej niepowtarzalnych produktów dobrej jakości, a co za tym idzie także na rozwój i dobrobyt całego regionu – powiedział Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Podczas uroczystej gali poznaliśmy 19 laureatów konkursu. Nagrodzonych zostało 6 mistrzów i 13 czeladników w różnych zawodach. Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

Wśród nagrodzonych mistrzów jest Kamila Kowalska, cukiernik z Kalisza, właściciel cukierni PyziPyzi a wśród wyróżnionych kelner Marta Vogt-Jabłońska z Kalisza. Wyróżnieni czeladnicy z Kalisza to elektryk Sergiusz Kurzawa i fryzjerka Maria Przepiórka. 

Podczas uroczystości 6 grudnia wręczone zostały również Odznaki Honorowe za „Zasługi dla województwa wielkopolskiego ” – to najwyższe, regionalne odznaczenie otrzyma Grażyny Łakomiec, Hieronim Jurga i Tomasza Vogt.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować