Kultura

Kaliszanie w międzynarodowej produkcji filmowej!

2023-11-18 10:00:00 Fundacja Pomaganie Jest Trendy

Kaliscy muzycy nagrali utwór, który znajdzie się w czołówce do filmu ekranizującego znaną na całym świecie powieść Henryka Sienkiewicza pt.”Quo Vadis”. Utwór wyprodukowany przez Marcina Nierubca (dziennikarza Polskiego Radia oraz kompozytora hitów takich artystów jak Jerzy Połomski, Doda, Bohdan Łazuka, Maryla Rodowicz, Maciej Maleńczuk, Krzysztof Kiljański, Krzysztof Krawczyk i wiele innych gwiazd muzyki) częściowo powstał w studio Roberta Balcerzaka w Pawłówku, a teledysk do niego, którym film będzie promowany ma powstać m.in. w Kaliszu i w Szałe.

Zdj. Przemysław Szczeblewski
Zdj. Przemysław Szczeblewski

Autorem tekstu oraz wykonawcą części rapowych jest Krzysztof „Gorzki” Gorzkiewicz, w utworze wzięli udział również Tomasz Szczepanik (Pectus), raper Sobota oraz Kaliszanka Julia Podolska, która miała już okazję zadebiutować w utworze „Koniec początkiem” rapera Dudek P56.

 - Od samego początku dbamy o to, aby występy młodych artystów z naszego regionu na Małej Plaży były trampoliną do ogólnopolskich karier i program ten udaje nam się skutecznie realizować. Do tej pory udało nam się w ciągi trzech miesięcy pokazać dziewięciu artystów, którzy nagrali emitowane przez ogólnopolskie teledyski u boku gwiazd polskich, takich jak Liroy czy Sobota, a także legend amerykańskich takich jak ikona nowojorskiego hip hopu AfuRa czy topowa gwiazda rapu Obie Trice z ekipy Eminema, dla których muzykę stworzył Focus - wielokrotny laureat prestiżowej nagrody Grammy, producent takich gwiazd jak Beyonce, 50 Cent, Snoop Dogg czy Rihanna. Julia otrzymała od nas możliwość wzięcia w utworze pt.: „Quo Vadis”, który będzie nie tylko promował, ale też znajdzie się w czołówce międzynarodowej produkcji filmowej „Quo Vadis”na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Film realizowany pod skrzydłami Ministerstwa Kultury emitowany będzie w kinach na terenie całego świata, a także trafić ma do uczniów szkół w całej Polsce – mówi Krzysztof Gorzkiewicz, producent utworu oraz prezes stowarzyszenia #Aktywni

Film będzie produkcją animowaną, do którego dubbing zadeklarowała czołówka polskich aktorów (m.in. Michał Koterski, Małgorzata Socha czy Michał Milowicz), a jego producentem jest znana producentka telewizyjna Anira Wojan, za animację odpowiada hinduskie studio Roy Holdings i reżyser animacji Roy Sukankan, który obsługuje m.in produkcje Pixara i ukaże się w kilku wersjach językowych i trafić ma do dystrybucji międzynarodowej w drugiej połowie 2024 roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować