Społeczne

Kaliszanie ustanowili rekord Polski w walcu wiedeńskim! [Dużo zdjęć, wideo]

2022-05-22 15:00:00 red

Na placu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu padł kolejny rekord Polski! Aż 216 osób osób tańczyło jednocześnie walca wiedeńskiego, a konkretnie walca Barbary z filmu "Noce i Dnie". Sieraszewski Dance Studio po pobiciu rekordu Polski w Tango Argentino i Jerusalema Dance po raz kolejny pokazał, że tego typu przedsięwzięcia to ich znak firmowy!

fot. MW
fot. MW

Sieraszewski Dance Studio to specjaliści od wyzwań. Gdy wraz ze swoimi podopiecznymi trzy lata temu pobili rekord w Tango Argentino, rok temu w Jerusalema Dance to wiadome było, że to nie jest ich ostatnie słowo.

Wszystko przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się bardzo profesjonalnie - na scenie odbyły się występy artystyczne, a przed samym biciem rekordu obyła się oficjalna próba

Tańczącym walca Barbary z filmu "Noce i Dnie" przyglądał się przedstawiciel Biura Rekordów Paweł Chwalibóg, który policzył skrupulatnie wszystkich biorących udział uczestników, a było ich aż 216!

Ze sceny dopingował rekordzistom Prezes Polskiego Związku Tańca - Zbigniew Zasada, który przybył do Kalisza na zaproszenie organizatora.  Po ustanowieniu Rekordu Polski - wszyscy uczestnicy ustawili się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, a organizatorzy wręczyli każdemu pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować