Społeczne

Kaliszanie pokazali ogromne serca! Ile aniołów przyleciało na Wigilię na kaliskim rynku? [zdjęcia, wideo]

2023-12-11 10:00:00 BK

Za nami wielka akcja przedświątecznego pomagania - charytatywna Wigilia na kaliskim rynku. Przez dwa dni, 9 i 10 grudnia w sercu miasta czekali wystawcy, odbywały się licytacje, koncerty i można była zakupić słynne już dziennikarskie pierniczki. W niedzielę, po pandemicznej przerwie, kaliszanie ponownie podjęli próbę bicia rekordu Polski osób przebranych za anioły. A to wszystko dla podopiecznych Fundacji Bread of Life.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

10 grudnia, podczas Wigilii na kaliskim rynku mogliśmy oglądać prawdziwy świąteczny cud. W tym roku, po pandemicznej przerwie, kaliszanie ponownie podjęli próbę bicia rekordu Polski osób przebranych za anioły. Ostatnia próba podjęta była w 2019 roku a wynik wynosił 585 aniołów. W tym roku anioły miału bardzo dużo pracy i przysłały tylko skromną reprezentację. W sercu miasta wylądowało 37 prawdziwych aniołów. 

Anioły wylądowały na kaliskim rynku. WIDEO

Rekordową kwotę w tym roku zebrali dziennikarze z Kalisza i regionu! 30 listopada wspólnie upiekli i udekorowali pierniczki, które można było zakupić a także wylicytować właśnie podczas Wigilii. Tradycyjne dziennikarskie serce zostało wylicytowane za 260 zł! Sporym zainteresowaniem cieszyły się domki z piernika, za które darczyńcy wrzucili do puszki po 140 zł. Łącznie udało się zebrać blisko 3300 zł! W ubiegłym roku kwota ta wyniosła 1400 zł. 

Podczas Wigilii na kaliskim rynku wystąpiło ponad 50 artystów! Na scenie pojawili się Szkoła Muzyczna Musical Art, Emilia Wrzos - Piątkowska i jej wokaliści - Szkoła Muzyczna DIAMENTOWA NUTTA, Szkoła Muzyczna MUSIC STORE, Grupa wokalna DYNAMITKI, Agata Górecka, znana i lubiana wokalistka, Absolwentka Akademii Muzyczne w Łodzi w Klasie wokalistyki jazzowej i estradowej, Zespół Modest Project, Marcel Tułacz, finalista VI edycji The Voice Kids, Marzena Ugorna z zespołem, ARTMUZ, Anna i Marta Shirman, Szkoła Muzyczna TALENT STUIO, Szymon Tokarski, półfinalista The Voice Kids, Studio Wokalno - Artystyczne PIANO SONG, zespół PARADOGS, Mateusz Celer i jego goście. 

Artyści nie tylko rozgrzali słuchaczy ale też wprowadzili w prawdziwie świąteczny klimat.

Na scenie między występami odbywały się licytacje, które jak zawsze znakomicie poprowadzili Karolina Romke oraz DJ Maxx. Kaliszanie licytowali vouchery, ozdoby, słodkości, wypieki. Pojawiła się wśród fantów koszulka z autografami zawodników KKS Kalisz,  wspólne gotowanie z zawodnikami Energa MKS Kalisz, koszulki i karnety, vouchery od Aquparaku, vocher na nocleg w Calisia One. Wszystkie firmy i darczyńców znajdziecie na profilu facebookowym Wigilii - https://www.facebook.com/wigilianakaliskimrynku

Wigilia na kaliskim rynku - niedziela. WIDEO

Jak co roku, swoje miejsce znaleźli także krwiodawcy. 9 grudnia na rynku pojawił się specjalny autobus, w którym można była oddać krew. Zarejestrowanych zostało 21 chętnych, 13 osób oddało krew. Pozyskano 5.850 ml krwi. 

Celem wydarzenia była zbiórka środków na leczenie i rehabilitację piątki podopiecznych Fundacji Bread of Life - Lenkę, Elizę, Nikodema, Kasię i Roberta. 

Organizatorami wydarzenia była Fundacja Bread of Life oraz Instytut Kaliski.

 
 
Bohaterowie Wigilii na kaliskim rynku

Eliza ma 13 lat i jest uczennicą 5 klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Eliza urodziła się z Zespołem Downa i obarczona jest wieloma chorobami towarzyszącymi. Obecnie jest po rekonstrukcji błony bębenkowej prawego ucha. Oczekuje na operację kolana i kręgosłupa ze względu na zaawansowaną skoliozę. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na bieżącą rehabilitację i leczenie.

Robert ma 5,5 roku. Cierpi na dysplazję biodrowa obustronną. Ma również obniżone napięcie mięśniowe oraz Wentrikulomegalię, translokację Robertsonowską chromosomów 13/21.

Kasia w listopadzie 2022 roku przeszła operację całkowitego usunięcia guza, a w chwili obecnej jest po przebytej 6 tygodniowej radioterapii oraz pierwszym etapie chemioterapii.

Nowotwór zaprzepaścił możliwość normalnego życia 18-letniego Nikodema, który w grudniu 2022 stracił czucie w nogach i usłyszał straszną diagnozę. Winowajcą okazał się guz na kręgosłupie, uciskający na rdzeń kręgowy. Nikodem przeszedł trudną, 8 godzinną operację. Po skończonej operacji dowiedział się o kolejnych przerzutach na inne organy, ponieważ jest to nowotwór złośliwy - CHŁONIAK BURKITTA.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować