Społeczne

Kaliszanie pobili Rekord Polski w Jerusalema Dance! [Dużo zdjęć, wideo]

2021-06-20 13:00:00 red

Już po raz kolejny szkoła tańca Sieraszewski Dance Studio pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po dwóch latach od pobicia Rekordu Polski w ilości par tańczących Tango Argentino przyszedł czas na kolejne wyzwanie. W niedzielę, 20 czerwca na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 193 osoby zatańczyły wspólnie Jerusalema Dance i tym samym pobiły Rekord Polski! Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w biciu rekordu, a szkoła tańca otrzymała certyfikat potwierdzający ustalenie rekordu. Patronem medialnym wydarzenia była Calisia.pl.

fot. MW
fot. MW

Zaledwie trzy treningi wystarczyły do wręcz perfekcyjnego nauczenia się kroków Jerusalema Dance. Sieraszewski Dance Studio to specjaliści od wyzwań. Gdy wraz ze swoimi podopiecznymi dwa lata temu pobili rekord w Tango Argentino wiadome było, że to nie jest ich ostatnie słowo. Pandemia trochę pokrzyżowała plany, jednak co się odwlecze... Ekspresowy pomysł i idealne wykonanie - tak można określić to, co się wydarzyło w niedzielę na placu CKiS.

Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie - przed biciem rekordu na scenie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne trenujące w Sieraszewski Dance Studio. 

Tańczącym Jerusalema Dance przyglądała się przedstawicielka Biura Rekordów - Monika Skinder, która po zakończeniu tańca dokładnie wszystkich policzyła.

Ze sceny dopingował rekordzistom  Prezes Polskiego Związku Tańca - Zbigniew Zasada, który przybył do Kalisza na zaproszenie organizatora. Całe wydarzenie, z niezwykłą energią podkręcającą emocje towarzyszące biciu Rekordu Polski - prowadziła dziennikarka Radia Centrum - Karolina Romke. 

Po ustanowieniu Rekordu Polski - wszyscy uczestnicy ustawili się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, a organizatorzy wręczyli każdemu pamiątkowy dyplom.

 

 

Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak zapowiada Piotr Sieraszewski - To nie jest pierwszy i nie ostatni rekord jaki pobiliśmy. Będziemy chcieli pobić nasz rekord w Tango Argentino. Tańczenie w parach wymaga więcej treningu, co najmniej pół roku.

Przypomnijmy, że 9 czerwca 2019 roku 79 par synchronicznie zatańczyło Tango Argentino na kortach CKiS - relacja z tego wydarzenia TUTAJ.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować