Kaliszanie grali z WOŚP! Tłumy przybyły do Hali OSRiR

2024-01-29 11:30:00 BK

Kaliszanie jak co roku tłumnie bawili się i hojnie licytowali podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem odbył się w Hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej, a nie w Arenie Kalisz. Tradycyjnie sporą widownie przyciągnęło Światełko do Nieba. W tym roku nie było fajerwerków. Mieszkańcy wypuścili w powietrze podświetlane balony z helem. Wstępna kwota jaką udało się uzbierać to 307 tys. zł. A to nie koniec. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Już od samego rana blisko 500 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i serduszkami wyszło na ulice Kalisza by zbierać datki na Orkiestrę. Na ich twarzach gościł uśmiech i mieli sporo pozytywnej energii. Wolontariuszami była młodzież, starsi ale też dzieci. 

Do tej pory wiemy, że jest już ponad 300 tys. zł! Liczenie ruszyło tuż po zakończeniu zbiórek w mieście, o godzinie 18:00.

Od 15:00 ruszyły wielki finał w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Łódzkiej. Na scenie zobaczyliśmy występy sportowe, taneczne oraz wokalne, przeplatane licytacjami. Pełne emocji i energii licytacje prowadził jak co roku niezawodny Sławomir Janelt.

Wystąpili: Talent Studio, L'ART Szkoła tańca, Sieraszewski Dance Studio, Fabryka Tańca Różańscy, Piano Song oraz KKS Włókniarz, sekcja gimnastyki artystycznej.

Tak zaprezentowało się Sieraszewski Dance Studio

W Hali OSRiR wybrzmiały także utwory m.in. Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Piano Song.

Nie zabrakło animacji dla najmłodszych w postaci malowania buziek i kolorowania włosów, szczudlarza, maskotki pikaczu oraz fotobudki 360.

Również na zewnątrz hali było co oglądać i zwiedzać. Swoje stoiska ze sprzętem, wyposażeniem oraz pojazdami przygotowały służby mundurowe, w tym policja, Izba Administracji Skarbowej, Straż Miejska oraz straż pożarna.

Zmarznięciu uczestnicy i wolontariusze mogli rozgrzać się prawdziwą wojskową grochówką, ugotowaną dla zaspokojenia głodu 800 osób! Zobaczcie jak taką zupę przygotować.

O 20:00 odbyło się Światełko do nieba, które przyciągnęło tłumy kaliszan. W tym roku w innej formie - bez fajerwerków i pirotechniki. Mieszkańcy puścili w powietrze 500 podświetlanych balonów z helem.

Celem tegorocznej zbiórki były ,,Płuca po pandemii" - czyli zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować