Sport

Kalisz świecił przykładem. Pojechało blisko 300 rowerzystów!

2023-09-18 17:00:00 red. za KMP Kalisz

Blisko 300 uczestników stanęło na linii startu rajdu „Kalisz świeci przykładem”. Wśród miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego, nie zabrakło najmłodszych mieszkańców Kalisza. Całe rodziny wyposażone w elementy odblaskowe wyruszyły w 11 km trasę. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, a także rozpowszechnianie używania odblasków, jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze.

red. za KMP Kalisz
red. za KMP Kalisz

Pogoda sprzyjała miłośnikom jednośladów. W tym roku na starcie pojawiło się blisko 300 uczestników, w tym liczne grono najmłodszych mieszkańców naszego miasta wspieranych przez swoich opiekunów.

Na uczestników, którzy stawili się na „linii startu”, czekały kamizelki odblaskowe, chusty i opaski ufundowane przez Urząd Miasta Kalisza. Do używania elementów odblaskowych zachęcali osobiście Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawiek oraz kaliscy policjanci. W ten sposób przedstawiciele obu instytucji chcieli przypomnieć wszystkim, o tym jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku są odblaski.

Funkcjonariusze rozmawiając z uczestnikami rajdu zachęcali do korzystania z odblasków również na terenie miasta. Chcieli, aby każdy miał świadomość, że pieszy czy rowerzysta, który porusza się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny. Nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp, człowiek korzystający z odblasków, poruszający się wzdłuż drogi, czy przechodzący przez jezdnię jest o wiele lepiej widoczny. To, że pieszy czy rowerzysta widzi samochód, nie oznacza, że kierujący dostrzeże niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Punktualnie o 19:00 cykliści wyruszyli na trasę rajdu. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Kalisza. Wszyscy uczestnicy wyposażeni w elementy odblaskowe, bezpiecznie dotarli do celu. Również Ci najmłodsi wspierani przez swoich rodziców, pokonali trasę liczącą ponad 11 kilometrów. Impreza miała swój finał na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, gdzie organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować