Kalisz czyta - Dzień Książki Dziecięcej

2019-04-02 12:45:00 A Kubiak

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji warto wspomnieć, że księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu jest bogaty w pozycje dla małych czytelników, a najwięcej posiadają ich oddziały dziecięce w Filii nr 1, Filii nr 5 i Filii nr 9.

Z okazji dzisiejszego święta biblioteka poleca jeden ze swoich najnowszych nabytków.

„Orka w wannie” – to historia pewnego walenia, który swoim nagłym pojawieniem się w łazience Jana Nowaka zapoczątkował rewolucję w dziedzinie gospodarowania wodą.

Książka powstała z miłości do zwierząt i ich bezpiecznego bytu w naturalnym środowisku. Wiedzę o tym, jak ważna jest ekologia należy przekazywać najmłodszym, by pozytywny nawyk dbania o Ziemię kształtować już u dzieci.
Hanna Buch jest twórcą kompletnym. Zawdzięczamy jej nie tylko mądrą, ciekawą i oryginalną treść, która spotyka się z bardzo pozytywną reakcją dzieci, ale również nietuzinkową szatę graficzną.
Autorka jest lekarzem weterynarii, ale również pisarką i malarką. Obrazy przeniesione na płótno to efekt fascynacji orkami i obserwacji ich zachowań w naturze.

Dlaczego orka pojawiła się w wannie? Jak próbowano się jej pozbyć? Jaka może być alternatywa dla orki w łazience? Czego dowiedziała się mała Ala? Jak zmieniło się życie mieszkańców Turkusowej cztery? Dlaczego tak ważna jest woda?

Odpowiedzi na te pytania znajdą mali i trochę więksi odbiorcy książki autorstwa Hanny Buch.

Nie tylko te książki, ale tysiące innych znajdziecie w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wypożyczane są na miesiąc, z możliwością samodzielnego ich prolongowania pod warunkiem, że inna osoba w tym momencie ich nie zarezerwowała.

Przypominamy, że wystarczy posiadać jedną kartę elektroniczną, która daje możliwość korzystania ze wszystkich filii bibliotek. Poszukiwane książki możemy wyszukać w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl. i zarezerwować je dla siebie w dowolnej filii. To naprawdę wygodne i proste.
Warto czytać!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ