Kalisz czyta - Dzień Książki Dziecięcej

2019-04-02 12:45:00 A Kubiak

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji warto wspomnieć, że księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu jest bogaty w pozycje dla małych czytelników, a najwięcej posiadają ich oddziały dziecięce w Filii nr 1, Filii nr 5 i Filii nr 9.

Z okazji dzisiejszego święta biblioteka poleca jeden ze swoich najnowszych nabytków.

„Orka w wannie” – to historia pewnego walenia, który swoim nagłym pojawieniem się w łazience Jana Nowaka zapoczątkował rewolucję w dziedzinie gospodarowania wodą.

Książka powstała z miłości do zwierząt i ich bezpiecznego bytu w naturalnym środowisku. Wiedzę o tym, jak ważna jest ekologia należy przekazywać najmłodszym, by pozytywny nawyk dbania o Ziemię kształtować już u dzieci.
Hanna Buch jest twórcą kompletnym. Zawdzięczamy jej nie tylko mądrą, ciekawą i oryginalną treść, która spotyka się z bardzo pozytywną reakcją dzieci, ale również nietuzinkową szatę graficzną.
Autorka jest lekarzem weterynarii, ale również pisarką i malarką. Obrazy przeniesione na płótno to efekt fascynacji orkami i obserwacji ich zachowań w naturze.

Dlaczego orka pojawiła się w wannie? Jak próbowano się jej pozbyć? Jaka może być alternatywa dla orki w łazience? Czego dowiedziała się mała Ala? Jak zmieniło się życie mieszkańców Turkusowej cztery? Dlaczego tak ważna jest woda?

Odpowiedzi na te pytania znajdą mali i trochę więksi odbiorcy książki autorstwa Hanny Buch.

Nie tylko te książki, ale tysiące innych znajdziecie w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wypożyczane są na miesiąc, z możliwością samodzielnego ich prolongowania pod warunkiem, że inna osoba w tym momencie ich nie zarezerwowała.

Przypominamy, że wystarczy posiadać jedną kartę elektroniczną, która daje możliwość korzystania ze wszystkich filii bibliotek. Poszukiwane książki możemy wyszukać w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl. i zarezerwować je dla siebie w dowolnej filii. To naprawdę wygodne i proste.
Warto czytać!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować