Sport

Kalisz będzie przez najbliższe trzy lata gospodarzem „Final 4” Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn

2023-06-05 16:00:00 red

Turniej finałowy Orlen Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej przez najbliższe trzy sezony będzie rozgrywany w kaliskiej Arenie. Zmieni się formuła rozgrywek. Od najbliższego sezonu zwycięzce wyłonią rozgrywki w systemie „Final 4”.

fot. MW
fot. MW

- W przyszłym roku spotykamy się w Kaliszu na bardzo wyrazistych zawodach w nowej formule. Zawody będą rozgrywane nie tylko przez drużyny męskie, ale też żeńskie – mówi Henryk Szczepański prezes ZPRP – Zmianie ulegnie też formuła zawodów. Finały będą rozgrywane w ramach „Final 4”. Cztery najlepsze zespoły żeńskie i męskie przez trzy dni będą walczyły o dwa Puchary Polski – dodaje.

Gospodarzem „Final 4” Orlen Pucharu Polski będzie przez trzy lata nasze miasto - Kalisz stoi sportami halowymi. Miejski Klub Sportowy bardzo dobrze tradycje sportów halowych kontynuuje i rozwija. Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z ZPRP – mówi prezydent Kalisza Krystian Kinastowski – Finały w Kaliszu to duże wydarzenie dla całego miasta i wszystkich kibiców – dodaje.

- Chciałbym podziękować prezesowi Henrykowi Szczepańskiemu, bo dał się namówić na to, że ten finał zarówno kobiet i mężczyzn będzie w Kaliszu. Będzie to jedna z największych imprez w Polsce. Dziękuję również za wsparcie prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu – mówi prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła.

Według podpisanej umowy po zakończeniu trzyletniego okresu obowiązywania Kalisz ma pierwszeństwo przedłużenia jej na kolejne lata. - Mamy nadzieję, że finał Pucharu Polski zagości w Kaliszu na stałe – dodaje Błażej Wojtyła.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować