Społeczne

Kaliski szpital z "nową energią"

2023-08-09 12:30:00 red. za Szpital Kalisz

Trzy fabrycznie nowe transformatory olejowe zastąpią wyeksploatowane urządzenia w kaliskim szpitalu. We wtorek 8 sierpnia podpisana została umowa na zakup i montaż transformatorów, zgodnie z którą nowy sprzęt będzie pracował najpóźniej za 4 miesiące. Gwarancja na transformatory udzielona została na 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
Wykonawca, poza demontażem starych urządzeń i instalacją nowych, jest zobowiązany również do przeprowadzenia szkolenia z obsługi transformatorów dla pracowników technicznych kaliskiego szpitala. Zobowiązał się również do przejęcia, zabezpieczenia i utylizacji zużytych urządzeń.
 
Same prace mają przebiegać tak, aby były w jak najmniejszym stopniu uciążliwe dla Pacjentów i zespołu placówki.
 
Dostawa, montaż i uruchomienie transformatorów będą kosztowały 648 210 złotych brutto. Lwia część tej kwoty - bo aż 644 767 złotych brutto - pochodzi z dotacji przekazanej szpitalowi przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Szpital z własnych środków dokłada do tej inwestycji 1 790 złotych.
 
- Sprawne transformatory to energetyczne bezpieczeństwo szpitala i gwarancja nieprzerwanego działania sprzętu medycznego i niezbędnych w placówce urządzeń zasilanych energią elektryczną - również tych ratujących życie. Dlatego dbałość o stan techniczny tego rodzaju infrastruktury jest bezwzględną koniecznością - podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.
 
Szpital przeprowadził częściową modernizację stacji transformatorowej SN w 2021 roku. Wymieniony został transformator i dwa odłączniki, warte 108 855 złotych. Na to zadanie również UMWW przyznał dotację w wysokości 108 088 złotych. Szpital ze środków własnych zapłacił 767 złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować