Zdrowie

Kaliski szpital w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w kraju!

2022-11-26 12:00:00 red. za Szpital Kalisz

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu jest ścisłej czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w kraju! To ocena, wystawiona na podstawie szczegółowej analizy wskaźników, jaką przeprowadzili najwięksi eksperci rynku zdrowia oraz eksperci rynków finansowych BFF Banking Group.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
W rankingu dziennika Rzeczpospolita, w którym specjaliści brali pod uwagę twarde, ekonomiczne dane takie jak m.in. rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów kaliski Szpital zajął 5 miejsce i otrzymał wyróżnienie Lidera Zarządzania, w kategorii placówek z kontraktem z NFZ powyżej 150 milionów złotych.
 
W ten sposób nasza placówka została uznana jedną z najlepiej zarządzanych, spośród ocenianych 317. A jaka jest recepta na sukces? Bardzo konkretna: dyrekcja z wizją, dobrze przygotowany plan i mierzalne ambitne cele oraz zgrany zespół fachowców, który konsekwentnie będzie go realizował, a przede wszystkim zespół, na który zawsze można liczyć.
 
Wyróżnienie, jakie otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, to dla nas ogromny zaszczyt. To również potwierdzenie, że obrana przez nas droga jest właściwa - mówił podczas czwartkowej gali Liderzy Zarządzania dyrektor Radosław Kołaciński. - Cieszy nas znalezienie się w znamienitym gronie Liderów Zarządzania. Praca w publicznym szpitalu wymaga tego, aby rachunek ekonomiczny nie zdominował sposobu zarządzania placówką, a jednocześnie, by szpital funkcjonował sprawnie, zachował finansową płynność i jednocześnie mógł się rozwijać. To wszystko jednak robimy tak, aby Pacjent i jego potrzeby były priorytetem. Nie zapominamy też o komforcie pracy całej, szpitalnej załogi - bez której nie tylko to wyróżnienie byłoby niemożliwe, ale funkcjonowanie naszej placówki w ogóle. Serdecznie dziękuję!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować