Zdrowie

Kaliski szpital otrzyma pół miliona na zakup sprzętu na oddział intensywnej terapii

2023-07-17 20:00:00 Szpital Kalisz

500 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego na OAiIOM! Taką kwotę otrzyma kaliski szpital z Ministerstwa Zdrowia – w najbliższych dniach placówka dopełni formalności i będzie mogła zrobić sprzętowe zakupy dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz

WSZ w Kaliszu znalazł się w gronie szpitali z największą aktywnością donacyjną w 2022 r., w której uwzględniona została liczba zidentyfikowanych dawców potencjalnych oraz rzeczywistych, liczba pobranych do przeszczepiania narządów, jak również liczba zidentyfikowanych dawców tkanek.

- Szpitale, które identyfikują i kwalifikują dawców narządów i tkanek, pełnią w systemie ochrony zdrowia szczególną rolę, w związku z czym Minister Zdrowia podjął decyzję o wsparciu podmiotów z największą aktywnością donacyjną – czytamy w liście, który dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia.

W 2023 roku, w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego, ministerstwo przewidziało doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną podmiotów aktywnych donacyjnie. Oznacza to pełne sfinansowanie zakupu dowolnie wskazanego sprzętu. Warunkiem jest jego wykorzystanie w ramach działalności Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej.

- Jednocześnie doceniając wkład pracy całego zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami pragnę serdecznie podziękować za Państwa zaangażowanie oraz poświęcenie, również w imieniu tych wszystkich pacjentów, którzy w wyniku Państwa działań mogą ponownie cieszyć się bezcennym darem, jakim jest życie – pisze do dyrekcji szpitala z upoważnienia Ministra Zdrowia Agnieszka Beniuk-Patoła.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować