Społeczne

Kaliski rynek w świątecznej odsłonie

2023-12-04 15:19:57 red. za Kancelaria Prezydenta Miasta

Powoli na ulicach miasta pojawiają się świąteczne dekoracje i iluminacje.
 

zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

Na Głównym Rynku stanęła już żywa choinka, która przyjechała z nadleśnictwa Kalisz – leśnictwo Kazala. Ozdobiono ją kolorowymi bombkami i światełkami w kolorze ciepłej bieli, które rozbłysną podczas kaliskich mikołajek.

Na placu przy ratuszu znalazł się domek św. Mikołaja, figury pingwina i ciastka oraz przejście w kształcie bombki z motywem skrzącego śniegu, a między latarniami rozwieszono łańcuchy świetlne. Umieszczono również dekoracje na latarniach na pl. Jana Pawła II i Jana Kilińskiego. Iluminacje pojawiły się także przy fontannie Noce i Dnie – sama fontanna została udekorowana, podobnie jak w latach poprzednich – świetlną ośmiornicą. Ponadto ozdobione zostały latarnie na ulicach Śródmiejskiej, Zamkowej, na Moście Kamiennym oraz w Alei Wolności i na Moście Reformackim.

A to jeszcze nie wszystko. Wkrótce na Główny Rynek, od ul. Śródmiejskiej wejdziemy przez świetlny tunel. Na elewacji ratusza będzie wyświetlany efekt spadających śnieżynek, a w dni akcji „Mikołajki jak z bajki” wizerunek Mikołaja z workiem prezentów. Na mostach Kamiennym i Reformackim zawiśnie kurtyna z sopli. Na drzewach na pl. św. Józefa oraz w donicach przy ul. Śródmiejskiej pojawią się łańcuchy świetlne. Dodatkowo realizowane będzie zadanie w ramach budżetu obywatelskiego „Świątecznie na Tyńcu”. Na dwóch nowo wybudowanych rondach przy ul. Pszennej oraz Żwirki i Wigury /Owsianej pojawią się dekoracje na latarniach.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować