Kaliska triathlonistka Justyna Barańska Vice Mistrzynią Polski w Triathlonie Indoor

2024-04-15 18:43:17 redakcja@calisia.pl

W weekend 13-14 kwietnia br. na terenie Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach age-grouperzy oraz zawodnicy sportu kwalifikowanego, rywalizowali w pierwszych w historii mistrzostwach Polski w indoor triathlonie.

Justyna Baran
To nowa koncepcja Mistrzostw Polski, która przenosi dyscypliny triathlonowe pod dach. Było zatem pływanie na basenie (400 metrów),  etap rowerowy na tremażerze typu Smart (8 km),  a na biegi wykorzystane zostały bieżnie łukowe (2 km). Zawodnicy ocenili, że  bieganie należało do najcięższych w ich karierze.  Ciekawostką było, że każdy zawodnik miał przypisanego avatra w aplikacji Zwift, dzięki czemu  można było śledzić ich postępowanie na animowanych trasach z realnym przełożeniem prędkości i dystansu.

Justyna Barańska wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski przegrywając złoty medal tylko o 1 sek - właściwie przez nałożoną na nią 5 sek karę (błąd popełniony podczas biegu).

Inny uczestnik tych triathlonowych mistrzostw z Kalisza (Wolica) - Sławomir Nowak rywalizację w swojej kategorii wiekowej M50 zakończył na 4 miejscu.
Oboje zawodnicy nie mogę się już doczekać klasycznego ścigania,  gdyż pokazali w tę sobotę wysoką formę .

Justyna Barańska – utytułowana triathlonistka, pływaczka, fizjoterapeutka, pomysłodawczyni akcji charytatywnej #zbieramyczepki.
Ze sportem związana od dzieciństwa – w kategorii 14-15 lat zdobyła wicemistrzostwo Polski.
Od lat reprezentuje Kalisz na arenie krajowej i międzynarodowej. Dwukrotnie wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie sprint.
Zajęła siódme miejsce na mistrzostwach Europy i szesnaste na mistrzostwach świata na dystansie standard.
Na co dzień zajmuje się fizjoterapią pediatryczną. Zaangażowana w akcje charytatywne.
W roku 2023 była twórczynią i organizatorką akcji #zbieramyczepki, w ramach której największe nazwiska polskiego triathlonu
ofiarowały swój sprzęt sportowy, by zebrać środki na pomoc fizjoterapeutyczną dla dzieci niepełnosprawnych.