Biznes

Kaliska sieć Tutti Santi to już 19 punktów w całej Polsce i 6 kolejnych w trakcie realizacji

2024-06-20 07:00:00 reklama@calisia.pl

Tutti Santi nie jest zwykłą restauracją. Jako jedyna w Polsce serwuje pizzę według receptury Mistrza Włoch i Europy Valerio Valle, a jej popularność od ponad 10 lat nie słabnie. Powstała w Kaliszu marka obecnie prowadzi lokale w kilkunastu miastach w Polsce, w tym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy Gdańsku, a jak zdradza nam jej właściciel – w trakcie realizacji jest sześć kolejnych punktów oraz specjalne otwarcie we Włoszech! W czym tkwi sekret sukcesu Tutti Santi i dlaczego każdy nowo otwarty lokal przyciąga tłumy fanów pizzy? 

Tutti Santi Valerio Valle
Tutti Santi Valerio Valle

Klimatyczne restauracje z wysokiej jakości włoską pizzą to efekt przyjaźni i współpracy kaliszanina Sergiusza Urbaniaka ze zdobywcą tytułów Mistrza Włoch i Europy w pizzy klasycznej Valerio Valle, który od ponad 30 lat zajmuje się zagłębianiem tajemnic świata pizzy i zdobył wszystkie możliwe tytuły we Włoszech. Ich wspólna wizja, by połączyć doskonałej jakości włoskie jedzenie z przyjemnym wnętrzem i najwyższym poziomem obsługi zaowocowała stworzeniem przez nich marki Tutti Santi, która stała się ulubionym miejscem spotkań miłośników włoskiej kuchni. Potwierdzają to też wystawione opinie przez aż kilkadziesiąt tysięcy osób.

Tutti Santi - założyciele

Największa tajemnica naszej restauracji tkwi w recepturze ciasta, którą opracował Mistrz Valle i która zdobyła już miano legendarnej. Przygotowany przez niego przepis m.in. zakłada, że ciasto musi dojrzewać  48 godzin, dzięki temu jest nie tylko chrupiące i pyszne, ale przede  wszystkim lekkostrawne, dlatego choć jesteśmy pizzerią, daleko nam do typowych fast foodowych punktów – tłumaczy Sergiusz Urbaniak. 

Restauracja Tutti Santi, nie tylko ze względu na swoje ciasto, wyróżnia się na tle konkurencji. Zespół spędza dużo czasu we Włoszech, szkoląc się oraz poszukując nowych smaków i dostawców. To dzięki tym podróżom cały czas rozwija swoje menu i wprowadza w Polsce to, co pojawia się w najlepszych restauracjach we Włoszech. Wiele lat temu sieć jako pierwsza wprowadziła do menu nieznaną wtedy w Polsce pizzę bianca,  podobnie było z wędliną Bresaolą, czy serami  Burratą, Pecorino Romano, Stracchino. Te sery 10 lat temu były w Polsce nieznane i nie można  było ich  nigdzie kupić. Tutti Santi przecierało te szlaki sprowadzając je z Włoch i odsłaniając przed gośćmi włoskie tajemnice. Innym przykładem jest wprowadzenie do karty kategorii pizz Gourmet, czyli pizzy na poziomie kuchni fine dining, czy przygotowywany od niedawna na oczach gości makaron w wielkim kole 24-miesięcznego Parmezanu, który tworzy niezwykłe show.   

pizza Gourmet

W tamtym roku zespół Tutti Santi odkrył wyjątkowe  miejsce pod Padwą, gdzie w starym zamku działa mały producent Culatello z najszlachetniejszą i najdroższą włoską wędliną, którego wyroby są znane i cenione na całym świecie. Smak tej szynki jest tak wyjątkowy, że jest zamawiana także na dwory królewskie, w tym, jak się dowiedzieliśmy, także dla Króla Karola III.  To szynki z wyselekcjonowanej rasy świń, które dojrzewają minimum 24 miesiące w piwnicach zamku, dokładnie tak, jak robiono to przed wiekami, dlatego jest ich mało i obowiązują na nie zapisy. Goście Tutti Santi mieli wyjątkową możliwość spróbowania tej wędliny, ponieważ przez dwa miesiące była ona dostępna w menu restauracji na specjalnej pizzy Gourmet.

Każda kompozycja smakowa w Tutti Santi jest przygotowywana z ogromną atencją i na bazie wyselekcjonowanych produktów, które sprowadzane są bezpośrednio z Włoch.

Niezwykle ważny jest dla nas wybór odpowiednich produktów m.in serów, czy szynek, których poszukujemy odwiedzając regionalnych,  rzemieślniczych producentów, przygotowujących je według tradycyjnych wielowiekowych receptur. Takie smaczki i odkrycia przywozimy do Polski, żeby nasi gości mogli odkrywać te prawdziwe Włochy.  Nie takie,  które może zobaczyć każdy turysta,  ale te zarezerwowane dla lokalnych  mieszkańców,  gdzieś w małych miasteczkach, czy wioskach – dodaje Sergiusz Urbaniak.

Tutti Santi cieszy się popularnością wśród fanów włoskiej kuchni, ale także tych, którzy w świecie pizzy widzą swoją ścieżkę zawodowego rozwoju. Prestiżowe szkolenia u samego Mistrza Włoch, inspirujące wyjazdy, spotkania z najlepszymi kucharzami świata to wyjątkowe doświadczenia, których mogą doświadczać pracownicy sieci. Dwa lata temu Valerio z zespołem pojechał na Mistrzostwa do Włoch, gdzie polscy reprezentanci, pracownicy Tutti Santi, zdobyli 8 pucharów, w tym aż 5 za pierwsze miejsca w najważniejszych kategoriach! Tak, Polacy z Tutti Santi mają tytuły Włoskich Mistrzów w Pizzy!

Kalisz dla Tutti Santi to ważne miejsce. Poza tym, że tutaj powstał pierwszy lokal marki, tutaj znajduje się główna siedziba firmy, centrum szkoleniowe i najważniejsza restauracja. Jednak Tutti Santi to modne i kultowe miejsce  z najlepszą włoską pizzą nie tylko w Kaliszu, ale jest niezwykle popularne i cenione także w największych polskich miastach m.in w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, czy Gdańsku. Lokale pod szyldem Tutti Santi doskonale wpisały się w mapę kulinarną tych miast i są TOPowymi punktami,  pomimo ogromnej konkurencji na tych rynkach. W tym roku kaliska sieć otworzy sześć nowych punktów, a już niedługo planuje zarządzać 50 lokalami. Prowadzi także prace nad otwarciem Tutti Santi we Włoszech!

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować