Społeczne

Kaliska Fundacja CHOPS i wolontariusze z całej Polski przekazali dary w Kijowie! Spotkali się z Witalijem Kliczko

2023-04-21 11:30:00 BK

To była wielka akcja pomagania oraz ogromny wyraz wdzięczności Ukrainy za wszystko co robią wolontariusze w Polsce i w Europie na rzecz kraju objętego wojną. Wolontariusze z Polski, Włoch, Szkocji, Ukrainy, Anglii i Irlandii zostali zaproszeni na sesję Rady Miasta Kijowa. Przywieźli ze sobą cenne dary. Wśród nich znalazła się kaliska Fundacja CHOPS.

Fundacja CHOPS
Fundacja CHOPS

Wolontariusze z Polski, Włoch, Szkocji, Ukrainy, Anglii i Irlandii zostali zaproszeni na sesję Rady Miasta. Działacze społeczni przekazali pojazdy, karetki, hełmy, kamizelki kuloodporne, zapasy żywności oraz drona bojowego, które trafią do ukraińskiej armii. W akcję włączyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak przekazał dla Witalija Kliczko prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zawierał gadżety fundacji, prywatny list z podsumowaniem dotychczasowej pomocy przekazanej przez WOŚP Ukrainie, w postaci sprzętu medycznego o wartości ponad 20 mln złotych.

- Prywatne osoby, fundacje, środowisko działające w Kijowie, zorganizowaliśmy się w jeden dzień by pojawić się na Sesji Rady Miasta Kijowa. W akcji udział wziął również przedsiębiorca, który wylicytował rękawice Witalija Kliczko. Fundacja CHOPS przekazała żywność dla żołnierzy z fabryki Winiary i Colian. Wysłaliśmy również 5 kontenerów kurtek. To zostało docenione - mówi Roman Żarnecki prezes kaliskiej Fundacji CHOPS.

Podczas Finału WOŚP, za kwotę ponad 35 tys. zł wylicytowane zostały rękawice z podpisem Witalija Kliczko. W ramach tej licytacji było również spotkanie z samym merem Kijowa. Zwycięzca licytacji, przedsiębiorca z Chojnic, przyjechał na Sesję Rady Miasta.  Wraz z wolontariuszami ufundował pojazdy, które zostały przekazane Ukrainie.

Kliczko w czasie trwającej sesji Rady Miasta wręczył osobiście podziękowania dla wolontariuszy. Wśród nich pojawił się Roman Żarnecki, prezes kaliskiej Fundacji CHOPS, która przekazuje regularnie żywność i odzież dla walczących żołnierzy. Na wydarzeniu pojawiła się także delegacja 112 brygady Obrony Terytorialnej, która docelowo będzie wykorzystywała przekazane pojazdy. 

Przypomnijmy, że w lutym br. przedstawiciel Fundacji CHOPS w Kaliszu Roman Żarnecki, a także inne osoby prywatne, przedsiębiorcy i przedstawiciele ukraińskiej fundacji "Wszystko w Twoich rękach" udali się do Kijowa by zawieźć wsparcie w postaci żywności i ubrań dla ukraińskich żołnierzy. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/kaliszanie-w-kijowie-ze-wsparciem-dla-zolnierzy-i-cywilow-opowiedzieli-nam-jak-wyglada-sytuacja-w-ukrainie,61072

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować