Już wkrótce otwarcie parkingu

2010-11-22 21:25:31 Aga

Najprawdopodobniej w połowie grudnia br. na miejscu "Margaryny", przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu otwarty zostanie dwupoziomowy parking. Znajdzie się w nim miejsce dla 39 samochodów.

Jacek
Jacek
Prace budowlane związane z powstaniem parkingu zostały już właściwie zakończone. Budynek musi zostać „odebrany” i dopuszczony do eksploatacji przez Państwową Straż Pożarną oraz Urząd Miejski. Jego uruchomienie nastąpi najprawdopodobniej 15 grudnia br.
W parkingu tym znajdzie się 39 miejsc parkingowych – 20 na dole i 19 na górze. Dolna część zabezpieczona zostanie elektroniczną bramą i służyć będzie abonentom, którzy będą chcieli wynajmować miejsce przez dłuższy czas. Miejsca na górze będą dostępne dla wszystkich. By z nich skorzystać wystarczy wykupić bilet w automatycznej kasie.
Zgodnie z zapowiedziami dyrekcji CKiS, koszt biletu będzie porównywalny z opłatami za miejsce parkingowe w miejskiej strefie parkowania – 2 zł za godzinę.
Właścicielem parkingu jest CKiS. Koszt powstania obiektu wyniósł dotychczas 1 milion 6 tysięcy złotych. 90% tej kwoty stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Autorem projektu dwupoziomowego parkingu jest architekt Tadeusz Wiekiera. Obiekt jest architektonicznie, dość lapidarnie i skromnie zaprojektowany, aby nie konkurował z zabytkowym otoczeniem. Naszym zadaniem, jako projektodawców, było uporządkowanie tego zdewastowanego terenu w formie skanalizowanego, dwupoziomowego parkingu. Centrum ma ogromne potrzeby, jeśli chodzi o możliwość parkowania, więc ta inwestycja wydaje nam się dość sensowna. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby w przyszłości można było, jeżeli pozwolą na to środki i potrzeby, zrealizować obiekt o wysokiej wartości architektonicznej. Są , jeśli chodzi o założenia projektowe, pewne reminiscencje czystej prostej ściany, która jakby przekłada się na to, co występuje na elewacji CKiS. Będzie mnóstwo zieleni pnącej, która zasłania współczesne elementy tego obiektu. Nadszedł ten dobry moment, kiedy to kaliskiemu Centrum, uda się zagospodarować ten zakątek – mówi projektant.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ