Sport

Już w sobotę piłkarskie emocje w Arenie!

2024-04-02 17:00:00 red.

6 kwietnia w Hali Arena 4 reprezentacje narodowe - Niemcy, Anglia, Francja oraz Polska zmierzą się w turnieju piłkarskim „3DSmart Socca Heroes Calisia". Emocje zapewni m.in. występ Reprezentacji Polski Socca, prowadzonej przez selekcjonera Klaudiusza Hirscha, uznanego za najlepszego trenera roku 2022 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Socca (ISF). 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

6 kwietnia 2024 roku będzie dniem wielkiego, piłkarskiego święta w Kaliszu. Do najstarszego miasta w Polsce przyjadą kadry narodowe Polski, Francji, Niemiec oraz Anglii, składające się z czołowych zawodników Socca, wcześniej grających również w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki jedenastoosobowej.

- To jest niewątpliwie wielkie wydarzenie. Będziemy mieli w Kaliszu wielką międzynarodową imprezę, turniej piłki nożnej sześcioosobowej na sztucznej murawie, specjalnie przygotowanej pod to wydarzenie. Będą reprezentacje Polski, Anglii, Francji i Niemiec więc doborowe towarzystwo i znakomici zawodnicy - mówił wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. - Socca ma świetne tradycje i bardzo dobrze się rozwija. Zgłasza się wiele zespołów a cała Polska o tym turnieju mówi. 

W zamierzchłych czasach, walki toczone na polach bitewnych przynosiły chwałę i uznanie najlepszym. Dziś, nawiązując do tej historii, topowe kadry narodowe piłki sześcioosobowej stoczą niezapomnianą batalię o tytuł największych Herosów Socca! Emocje zapewni m.in. występ Reprezentacji Polski Socca, prowadzonej przez selekcjonera Klaudiusza Hirscha, uznanego za najlepszego trenera roku 2022 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Socca (ISF). Biało-Czerwoni to podwójni Wicemistrzowie Świata, a zgrupowanie w Kaliszu oraz udział w turnieju będzie idealnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mundialem w Omanie.

- Jest to wyzwanie trudne infrastrukturalnie. Pozyskaliśmy strategicznych partnerów by zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. Sztuczna murawa jedzie do nas z Hiszpanii i jest przygotowana specjalnie pod Halę Arena. Mam nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne - mówił Prezes Zarządu Kaliskie Porozumienie Sportowe Krystian Dąbrowski.

Boisko do siatkówki oraz piłki ręcznej w Hali Arena zamieni się w płytę ze sztuczną murawą. Zagwarantuje to wysoki poziom rywalizacji, podnosząc również rangę tego wydarzenia. Warto podkreślić, że spotkania „3DSmart Socca Heroes Calisia Castle: Bitwa o Gród Kaliski” będą także transmitowane „na żywo” przez TVP Sport.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z samorządem, bo jest to kolejne wydarzenie piłkarskie, które sponsorujemy. Nasza firma działa w nowoczesnych technologiach. Socca, wydarzenie i federacja są bardzo młode. Mamy nadzieję, że ta piłka się zadomowi na dobre - mówił Prezes Zarządu Spółki 3P NSU Sponsora Tytularnego i właściciela marki 3DSmart Patryk Łuczak.

Kalisz Arena tego dnia będzie nie tylko miejscem wielkich, sportowych emocji. Turniej stanie się okazją do miłego spędzenia czasu w gronie znajomych oraz rodziny. Atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna oraz miniturniej Socca dla Akademii Piłkarskich dopełnią ciekawy plan „3DSmart Socca Heroes Calisia Castle: Bitwa o Gród Kaliski”.

- Poza głównym wydarzeniem mamy turniej Akademii Piłkarskich z okolicy. Wystąpi łącznie 8 Akademii z Kalisza i regonu. Dla dzieci z Akademii to niewątpliwie duże wydarzenie. Przy pełnej hali będą mogli doświadczyć wyjątkowego widowiska. Przewidujemy wiele dodatkowych atrakcji, konkursów, pojawi się strefa gastronomiczna. Nie zabraknie ceremonii otwarcia i wydarzeń, które spowodują, że to wydarzenie będzie wyjątkowe. Kalisz zasługuje na taką imprezę - mówił Prezes Zarządu Kaliskie Porozumienie Sportowe Krystian Dąbrowski.

Sześcioosobowa odmiana piłki nożnej śmiało wkracza na sportowe areny. Coraz większa popularność dyscypliny, a także ciągły rozwój sportowy gwarantują niesamowite emocje podczas tego wydarzenia. 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/hmdnceLhU

Wstęp jest bezpłatny

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować