Już dziś DEBATA: Jaka przyszłość czeka młodych ludzi w Kaliszu?

2012-12-03 06:50:00 ela

Co różni nasze miasto od innych, w których ludzie lubią mieszkać? Jak wiele osób wyjeżdża z Kalisza na studia i nigdy nie wraca? Co można by zrobić, aby zachęcić ich do powrotu? Na te i inne pytanie będą poszukiwać odpowiedzi młodzi ludzie podczas debaty w najbliższy piątek 7 grudnia w Cafe.calisia.pl Start godzina 18.00 Jeśli interesuje Cię ten temat, chcesz posłuchać albo dodać coś od siebie - przyjdź; wstęp wolny. Aby zarezerwować sobie miejsce siedzące - zapisz się na stronie kalisz.kalisz.pl

Podczas debaty, której zasadniczy temat brzmi "Czy można zapobiec ucieczce młodych ludzi z Kalisza? – będą omawiane między innymi czynniki demograficzne, zaplecze edukacyjne, możliwości znalezienia pracy.
Organizatorzy – Stowarzyszenie Koliber Kalisz wraz z Dawidem Borowiakiem, mają nadzieję, że będzie to pierwsza z wielu debat. Na spotkaniu pojawią się osoby z wielu grup społecznych, stowarzyszeń, szkół, pracodawców, społeczników.
Tematyka jest bardzo rozległa i dotyka wielu różnych sfer życia bliskich młodym ludziom. Na pierwszym spotkaniu zapewne uda nam się tylko nieco dotknąć czubka góry lodowej, zasygnalizować najważniejsze sprawy, które poruszają młodzież. Doskonale wiemy, że jeśli debata jest w piątek, to w sobotni poranek Kalisz nie będzie zupełnie innym miastem. Wiele razy słyszy się, że nie mamy społeczeństwa obywatelskiego, że młodzieży nie zależy na swoim otoczeniu. Chcemy zmienić ten obraz, chcemy służyć mieszkańcom i rozwiązywać problemy, które dotyczą nas wszystkich. Można siedzieć i narzekać, że nic się nie zmienia, albo zakasać rękawy i wziąć się do ciężkiej pracy – mówi Dawid Borowiak inicjator tej akcji.
Na naszych oczach miasto się starzeje, młodzież ucieka i wydaje się, że nikt i nic nie może tego zatrzymać. Czy mały kamyczek może wywołać lawinę spotkań, pomysłów i zmian naszego miasta?
Debata zaczyna się w Cafe.calisia.pl Al.Wolności 6 (EMPiK) o godzinie 18.00 Na kawę i herbatę zaprasza Cafe Calisia. Organizatorzy fundują pyszne ciacha.
Zachęcamy do rezerwowania miejsc siedzących – mamy ich jeszcze klika (w sumie wszystkich miejsc jest 50). Oczywiście można także przysłuchiwać się debacie na stojąco.
Więcej o idei debaty oraz organizatorach w artykule, który już ukazał się na Calisia.pl :
Czy można zapobiec ucieczce młodych ludzi z Kalisza?

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować