Sport

Jutro Bibliotekarze wskoczą na rowery!

2023-05-26 16:00:00 MBP Kalisz

Filia numer 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu ponownie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Asnykowska książnica organizuje wspólną wycieczkę za miasto w sobotę, 27 maja.

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

Start rajdu, zaplanowany na godzinę 10:00, tradycyjnie będzie miał miejsce przy pomniku Adama Asnyka na kaliskich plantach. Wojaż na dwóch kołach wiódł będzie trasą z Kalisza do nadleśnictwa Winiary, przez ciekawe, znane i urokliwe przedmieścia naszego miasta. Odwiedzimy m.in.: Piwonice, Żydów, Lis i Szałe. Będzie to w sumie 18 kilometrów przejażdżki w tempie dostosowanym do wszystkich uczestników rajdu. Meta wycieczki jest zaplanowana w gościnnych progach Nadleśnictwa w Winiarach, gdzie na wszystkich uczestników czeka uczta grillowa oraz konkursy literackie z nagrodami. Wszyscy – w ramach bookcrossingu - otrzymają książkowe podarunki, zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu.

Zgłoszenia na rajd można składać za pośrednictwem adresu e-mail rowery@mbp.kalisz.pl lub telefonicznie kontaktując się z Filią nr 3 (62 757-59-12) w dniach: poniedziałek ˗ środa w godzinach 10-18 oraz w czwartki i piątki w godzinach 8-16. Tandem organizatorski, tj. Gabriela Jaśkiewicz oraz Mateusz Halak, czekają na Wasze zgłoszenia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować