Polityka

Jest kolejny kandydat na prezydenta Kalisza!

2024-02-12 13:00:00 BK

Eskan Darwich, wieloletni radny Rady Miasta i wiceprzewodniczący Rady Miasta, został ogłoszony kandydatem na prezydenta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi - Polski 2050 i PSL. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kiedy w 2023 roku rozpoczynaliśmy projekt Trzeciej Drogi, to można powiedzieć, że mało kto w niego wierzył. Ale my już mieliśmy takie wewnętrzne przekonanie, że trzeba zmieniać politykę i to jest możliwe. W efekcie dokonaliśmy czegoś historycznego. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi liderzy. Na poziomie Kalisza, Trzecia Droga zaczęła się od liderki stowarzyszenia Karoliny Spławik-Olek, później 4 radnych rozpoczęło budowanie struktur Polski 2050. Razem z PSL przed wyborami parlamentarnymi stworzyliśmy drużynę Trzeciej Drogi, która wykonała ogromną pracę w wyborach parlamentarnych. Wynik to potwierdził. Polacy chcą inne polityki. Polityka to praca zespołowa a dla nas największym kapitałem są ludzi i relacje. Różnimy się, ale zgadzamy się na te różnice. Prowadzimy dialog i współpracujemy - mówiła posłanka Trzeciej Drogi Barbara Oliwiecka.

Jak zaznacza posłanka, współpraca ta dotyczy również sejmików, powiatów i gmin. 12 lutego Polska 2050 Kalisz a także Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiły swojego kandydata na prezydenta Kalisza w kwietniowych wyborach lokalnych. Jest nim wieloletni radny Rady Miasta i wiceprzewodniczący Rady Miasta Eskan Darwich.

- Eskan Darwich, ze wszystkich miast na świecie, które mógł wybrać kiedy opuścił swoje rodzinne strony - wybrał i pokochał Kalisz. Jest to człowiek, który ze swojej pracy politycznej oraz społecznej uczynił swoją pasję. To jest też znakomity menadżer i specjalista ds. stosunków międzynarodowych, który zna się na biznesie, na finansach publicznych. Jest ekspertem od budżetu miasta i zna się na zarządzaniu - mówiła posłanka Barbara Oliwiecka. - O nim świadczy jego praca, oddanie dla Kalisza, zaangażowanie i zespół, który za nim stoi, który razem zbudowaliśmy. Dla nas Eskan jest osobą bardzo wspierającą, która buduje liderów. 

Eskan Darwich jest wspólnym kandydatem Trzeciej Drogi.

- Myślę, że sam fakt jest istotny i godny podkreślenia. Również wspólnie wystawiamy kandydatów do Rady Miasta Kalisza. To też jest ważne - mówił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. - Wybory samorządowe są bardzo ważne. Będziemy wybierać i decydować o tym jak będą rozwijać się lokalne samorządy, jak będzie rozwijał się Kalisz. Żeby mogło rozwijać się, pozyskiwać środki zewnętrzne zmieniać się na lepsze, wymaga pracy ludzi sprawdzonych, z doświadczeniem ale też tych, którzy mają świeże, nowe spojrzenie na sprawy miasta. Widzę jeszcze wiele potrzeb jeżeli chodzi o Kalisz. Eskan Darwich jako wspólny kandydat Polski 2050 i PSL będzie realizował takie plany i wizje, które będą zmieniać Kalisz na lepsze.

- Z wielkim zaszczytem i honorem będą ubiegał się o tak ważne stanowisko jakim jest urząd Prezydenta Miasta Kalisza. Przybyłem do Polski na studia prawie 30 lat temu. Będąc w Polsce skończyłem studia, a mieszkając w Kaliszu zostałem obdarowany miłością żony i trójki wspaniałych dzieci. Jest takie powiedzenie, że za każdym mężczyzną, który osiągnął sukces stoi zazwyczaj wielka, mądra, spokojna kobieta. W moim przypadku to się potwierdza. Mam również wsparcie od sąsiadów, koleżanek, znajomych, kolegów. Od samego początku miałem ogromne wsparcie kaliszan. Kalisz jest miastem otwartym i wielokulturowym, co mogą osobiście potwierdzić - mówił Eskan Darwich. - 10 lat temu otrzymałem zaufanie kaliszan w wyborach samorządowych i otrzymałem je z bardzo dobrym wynikiem, zostając radnym Rady Miasta. 5 lat temu potwierdziło się to jeszcze lepszym wynikiem. Jako radny zapoznałem się z waszymi problemami i propozycjami dotyczącymi Kalisza. Każdy sukces czy rozwiązanie problemu mieszkańców przynosi mi ogromną satysfakcję. Chciałbym razem z Wami kontynuować moją  misję na rzecz rozwoju miasta i ubiegać się o Wasze zaufanie, w duchu hasła "Kalisz. Dopisz swoją historię". Idę do tych wyborów ze swoim zespołem i hasłem: nie tylko przed wyborami. Jak coś robimy to robimy to z pasją, energię, satysfakcją, nie tylko przed wyborami. Cały czas jesteśmy dla mieszkańców. Zapraszam kaliszan na wspólną drogę. 

Trzecia Droga ogłosiła kandydata na prezydenta Kalisza. WIDEO

Jak zaznacza Trzecia Droga - zespół już jest w pełni gotowy i niebawem poznamy kandydatów do Rady Miasta Kalisza.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować