Motoryzacja

Jechał niesprawnym busem, źle zabezpieczył ładunek. Na tym nie kończy się lista przewinień kierowcy

2023-05-25 20:00:00 red. za KMP Kalisz

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się 52-letni kierowca busa zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna nie tylko nie zabezpieczył w odpowiedni sposób przewożonego ładunku i jechał niesprawnym technicznie autem, ale jak wykazało badanie kierował pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Kalisz
KMP Kalisz

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę busa. Podczas kontroli okazało się, że iveco, którym kierował 52-latek jest niesprawne technicznie, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo ładunek w postaci sprzętu budowlanego, który przewoził mężczyzna nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia. Przewożone w ten sposób przedmioty mogły wypaść z pojazdu w przypadku, gdyby kierowca był zmuszony do wykonania gwałtownego manewru na drodze.

W trakcie dalszej kontroli policjanci wczuli woń alkoholu od kierowcy auta. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie w stanie nietrzeźwości. Kaliszanin miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto włączyć myślenie!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować