Społeczne

Jak wygląda praca policjanta? Funkcjonariusze z wizytą w szkole

2023-10-03 19:00:00 red. za KMP Kalisz

Jak wygląda praca policjanta? Kto to jest dzielnicowy? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odwiedzili uczniów z Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym. Główną atrakcją dla najmłodszych była możliwość spotkania z sierżantem Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej Policji.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla uczniów. Tym razem policyjni profilaktycy spotkali się z dziećmi z Zespółu Szkół w Jankowie Pierwszym.

Podczas spotkania przypominano najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały i same bardzo chętnie zadawały pytania, w szczególności dotyczące pracy policjantów i policyjnych radiowozów.

Największa atrakcją dla maluchów była wizyta w szkole sierżanta Pyrka.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować