Biznes

Jak się prowadzi biznes w Kaliszu? Dlaczego warto kupować produkty i usługi od lokalnych firm? Cenne wnioski z Biznes Mix Open [zdjęcia, wideo]

2022-05-16 16:00:00 redakcja

To było pierwsze, otwarte na mieszkańców miasta wydarzenie w Kaliszu, podczas którego 40 wystawców, z zupełnie różnych branż od motoryzacyjnych przez kulinarne, fundacje czy Cech Rzemiosł - spotkało się w jednym miejscu. Spotkania biznes2biznes nasz portal Calisia.pl organizuje od 8 lat, ostatnie kilka wspólnie z Inkubatorem Przedsiębiorczości. Po raz pierwszy jednak firmy miały okazję zaprezentować swoje oferty na stosikach nie tylko dla innych firm, ale także dla osób spoza biznesu: dla klientów i konsumentów. 

Spotkanie Biznes Mix Open przebiegało w bardzo przyjaznej - niemal rodzinnej atmosferze. Na każdym stosiku były jakieś ciekawe oferty przygotowane specjalnie na ten dzień - można było nabyć produkty lub usługi w promocyjnych cenach, zdobyć vouchery, próbki i prezenty. Śmiało można napisać, że spotkanie zaowocowało wieloma nowymi relacjami i zacieśnieniem już istniejących, bo warto robić interesy z ludźmi, których znamy:) 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W sobotę 14 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Łódzkiej odbył się Biznes Mix Open, który zgromadził firmy różnych branż.

Były szkoły, firmy budowlane, dealerzy samochodowi, salony SPA, dostawcy włoskich produktów, Giełda Kaliska, firmy elektroniczne, fundacje, fotografowie i organizatorzy imprez okolicznościowych - ponad 40 wystawców przygotowało swoje stoiska dla mieszkańców Kalisza i regionu. Przedsiębiorcy pokazali, że pomimo pandemii i obecnej sytuacji,  radzą sobie bardzo dobrze, dostosowują się do wszelkich zmian i niezmiennie oferują produkty oraz usługi najwyższej jakości.

Przedsięwzięcie było wyzwaniem logistycznym i wymagało sporego nakładu pracy mocnej ekipy. Tu udało się wszystko w 100 procentach. Wystawcy przygotowali wspaniałe stoiska. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, przyjacielska. Rozmowy toczyły się między przedsiębiorcami, a także odwiedzającymi.

Na scenie odbywały się prelekcje i panele dyskusyjne oraz konkursy z nagrodami.

Zobaczcie w naszych relacjach filmowych i zdjęciowych jak wyglądał Biznes Mix Open w Kaliszu! Imprezę poprowadził dziennikarz i konferansjer Michał Czaplicki.

Jak wygląda inżyniera przyszłości? Jak w budownictwie wykorzystywane są drony? Jak nowe technologie ułatwią nasze życie. O tym opowiedział Piotr Żyto, przedstawiciel firm Tipro i Elektryk. Swoją ofertę przedstawili również Yasumi - sieć Instytutów Kosmetycznych i SPA oraz Szkoła Podstawowa Edukator.

Giełda Kaliska była partnerem wydarzenia Biznes Mix Open. To największy rolno-spożywczy rynek w regionie. Udostępnia teren pod bezpośrednią sprzedaż towarów od producentów, jak również wynajmuje powierzchnie magazynowe przystosowane do handlu hurtowego artykułami rolno-spożywczymi. Plac handlowy podzielony jest na poszczególne sektory warzywne i owocowe, co ułatwia poruszanie się i łatwiejsze zakupy. Na rynku zlokalizowane są także pawilony handlowe oraz punkty gastronomiczne. Specjalnie na wydarzenie przygotowała skrzynki z warzywami i owocami. O działalności opowiedziała właścicielka Malwina Lis.

Nietypowe stoisko jak na firmę budowlaną zaprezentowała Jolania  Hurtownia materiałów budowlanych. Kaliszanie chętnie odwiedzali stoiska przygotowane przez Kalpab - Komoda Club Residence i MARGO, Grupa Chenczke - Hotel Kristoff, Auto Centrum Lis dealer Volvo, HyundaiMitsubishi, FordRenault, Dacia,  Komora Normobaryczna (Borale Group) Papuciowo.pl, PyziPyzi - Domowe wyroby cukiernicze Enterprise Europe Network Kalisz, Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, MartaFit - Animacje dla Dzieci

A tak się prezentowały.

Drugą prelekcją podczas Biznes Mix Open był temat "Kalisz wzorcem dla mobilności transportowej w Europie", który przedstawiła Aleksandra Kasprzak z Inkubatora Przedsiębiorczości.

Fundacja CHOPS, która na co dzień niesie pomoc osobom ubogim i samotnym przygotowała dla wszystkich pyszny żur oraz wypieki. 

Gdzie udać się po nowy samochód? Gdzie odbyć jazdy próbne?

Na Biznes Mix Open nie zabrakło Auto Centrum Lis - dealer Volvo, HyundaiMitsubishi, FordRenault, Dacia

O wyśmienitych i wielokrotnie nagradzanych winach, najlepszej jakości pastach, makaronach, octach balsamicznych i kwintesencji Włoch opowiedzieli właściciele Vinum Veritum - Specjały Włoskie - sklep w Pasażu Podmiejskim w Kaliszu.

Jak wygląda „Elektryfikacja w motoryzacji"? Kiedy będziemy jeździć wyłącznie samochodami elektrycznymi? Gdzie najszybciej będzie dostępny pojazd elektryczny? Czy warto inwestować dziś w "elektryka"? O tym i o nowej w Kaliszu marce samochodów elektrycznych Seres opowiedzieli podczas swojej prelekcji - Jakub Wojciechowski oraz Adam Dębicki,  doradcy z Auto Grupy Lis.

Podczas Biznes Mix można było się także zapoznać z ofertą dużej i znanej firmy w regionie: Grupy Chenczke . To w tej grupie  jest między innymi Hotel Kristoff , który specjalizuje się m.in. w produkcji pomidorów, które uprawiane są według najnowszych technologii tj. komputerowego sterowania klimatem i nawadnianiem na podłożu wełny Grodan. Pomidory Chenczke trafiają do klientów w całej Europie, a głównie do sieci marketów LIDL.

Wiecie, że można legalnie uprawiać konopie siewne w swoim ogródku? Jakie mają zalety. Czym różnią się konopie siewne od indyjskich? O konopiach i ich właściwościach opowiada Elżbieta Magnuszewska, współwłaścicielka portalu Calisia.pl i  EraKonopi.pl 

Kolejna prelekcja podczas Biznes Mix Open to "Kaliscy Rzemieślnicy siłą napędową miasta", a temat przybliżył nam Maciej Całka, członek Zarządu Izby Rzemieślniczej. Posłuchajcie.

Odwiedzanie stoisk, rozmowy z przedsiębiorcami i prelekcje przerywane były licznymi konkursami z nagrodami, w których można było sprawdzić swoją wiedzę o Kaliszu. Padły pytania o najdłuższą ulicę w Kaliszu, liczbę mieszkańców, długość rzeki Prosny, powierzchnię miasta, najstarszą ulicę, pochodzenie słowa Kalisz i wiele innych. Do rywalizacji stanęli zarówno dorośli jak i dzieci, a do zgarnięcia były niespodzianki przygotowane przez: paczki prezentowe od Vinum Veritum, zaproszenia na Bal i na kolację do Hotelu Kristoff, skrzynki świeżych owoców i warzyw z Giełdy Kaliskiej, pakiet prezentowy od Volvo Car Kalisz, skrzynki pomidorów od Grupy Chenczke,  zaproszenia na seanse, książki i firmy z Kina Helios, zaproszenia na basen,  oraz okulary, bidony od kaliskiego Aquaparku,  japońskie maseczki od Yasumi, pakiety reklamowe i czasowy dostęp do treści Gazety Wyborczej, Zepter - magiczne rękawice i deski do krojenia, Łapci Sklep - vouchery na zakupy do sklepu z obuwiem dziecięcym,  Pakiety prezentowe od Inkubatora Przedsiębiorczości, leżak od Firmy Lapin Polska oraz oryginalna australijska biżuteria Bico Australia.  Za wszystkie nagrody serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom. 

Imprezę poprowadził dziennikarz i konferansjer Michał Czaplicki.

 

Kolejnym spotkaniem i rozmową z gośćmi był panel dyskusyjny zatytułowany „Jak się prowadzi biznes w Kaliszu?”. Redaktor Marcin Woźniak z portalu Calisia.pl rozmawiał z Malwiną Lis współwłaścicielką Grupy Lis i właścicielką Giełdy Kaliskiej,  Maciejem Całką właścicielem Bosh Car Serwis Całka i członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł i Izby Rzemieślniczej oraz Dariuszem Pęchorzewskim - kierownikiem Funduszy Pożyczkowych w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Jak prowadzi się biznes w Kaliszu? Jaka przyszłość czeka przedsiębiorców? Jak prosperuje obecnie branża motoryzacyjna i rzemieślnictwo? Gdzie szukać zastrzyku gotówki dla swojej działalności? Posłuchacie ciekawej rozmowy.

Wydarzenie w Hali OSRiR uświetnił pokaz tańca i akrobatyki w wykonaniu młodych artystek ze Szkoły Tańca i Ruchu Kreatywnego L'Art w Kaliszu. 

Wideo z występu: https://fb.watch/d0CG8nppLR/

Szukacie dobrego fotografa na wesele albo ciekawą sesję zdjęciową? Potrzebujecie zmienić swój wizerunek albo odpowiednio dobrać kreację? Tym najlepiej zajmują się Art-Focus oraz Sylwia Olejnik - StylistqaArte , którzy również mieli swoje stoiska na Biznes Mix Open.

 

Cherry Tree to rodzinna manufaktura specjalizująca się w przetworach z polskich owoców wiśni. Najważniejsza jest dla jakość wytwarzanych produktów, tradycyjny proces produkcji oraz niepowtarzalny smak. Produkty Cherry Tree powstają w duchu „Slow” - są wytwarzane na małą skalę, z pełną uważnością i dbałością o każdy detal tak, aby zachować maksimum wartości odżywczych wiśni. Owoce są zbierane ręcznie, a proces produkcji oparty jest na tradycyjnych metodach.

Podczas imprezy z pewnością nikt nie był głodny! Oprócz pysznego żurku i smakołyków od Fundacji CHOPS, cukierni Pyzi Pyzi czy włoskich przekąsek od Vinum Veritum, wyjątkowe zapiekanki przygotowywała Bagieta na Wypasie!

 

O godzinie 17:30 odbyło się ogłoszenie wyników plebiscytu na Najlepsze Stoisko, Najlepszy Produkt lub Usługę oraz wręczenie Nagrody Publiczności!

Firmy uhonorowano symbolicznymi statuetkami oraz nagrodami w postaci pakietów reklamowych na Calisia.pl oraz Vouchera na poradę biznesową od Anety Belczyk z firmy T-Advice, specjalizujące

Wyróżnienie za najlepsze produkty prosto ze słonecznej Italii otrzymał sklep Vinum Veritum. Jest bezpośrednim importerem win, serów, oraz salami. Produkty, które dostarcza są sprowadzane bezpośrednio z kraju jego produkcji. Co pozwala dbać o najwyższą jakość, oferować atrakcyjne ceny i realizować specjalne zamówienia. 

 

Nagroda Publiczności powędrowała do Stoiska Grupy Chenczke & Hotel Kristoff To grupa podmiotów biznesowych działających na rynku lokalnym i międzynarodowym, w wielu zróżnicowanych branżach:

- Chenczke Logistic z branży TSL oferuje szeroką gamę rozwiązań logistycznych z własną flotą.

- Specjalizuje się również w produkcji pomidorów, które uprawiane są według najnowszych technologii tj. komputerowego sterowania klimatem i nawadnianiem na podłożu wełny Grodan. Pomidory Chenczke trafiają do klientów w całej Europie, a głównie do sieci marketów LIDL.

- Chenczke to także sieć stacji benzynowych - BP i Orlen. 

Uzupełnieniem oferty jest nowoczesny obiekt hotelowy Kristoff***, usytuowany w Łaszkowie k. Kalisza. Hotel Kristoff  to idealne miejsce na przerwę w podróży biznesowej czy turystycznej. Może zagwarantować Państwu także doskonałą oprawę ekskluzywnych przyjęć okolicznościowych, nastrojowych kolacji, elitarnych spotkań biznesowych, czy niezapomnianych firmowych eventów.

 

Nagrodę za najlepsze stoisko otrzymała Jolania Materiały Budowalne. Eksperci z Jolania Materiały Budowlane od 25 lat zapewniają Wam materiały budowlane, pomagają, doradzają i dowożą wszystko co jest potrzebne, żeby powstał piękny dom.

 

Zobaczcie ogłoszenie werdyktu i ceremonię wręczania nagród!

 

Przedstawiciele firm na Biznes Mix Open:

Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez nasz portal Calisia.pl i Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w Hali Sportowej byli Radio Eska. oraz Gazeta Wyborcza Kalisz Partnerem Wydarzenia była Giełda Kaliska. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować