Motoryzacja

Jak długo będą trwały prace nad przedłużeniem Szlaku Bursztynowego?

2023-01-26 13:00:00 red

Kiedy zakończą się prace nad przedłużeniem Szlaku Bursztynowego? To pytanie zadają sobie kierowcy i mieszkańcy Kalisza. Wszystko w tym przypadku jest uzależnione od warunków drogowych.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Nikola Muzal - Zubrzycka
zdjęcie ilustracyjne/fot. Nikola Muzal - Zubrzycka

Duża inwestycja drogowa, jaką jest przedłużenie Szlaku Bursztynowego od ulicy Łódzkiej do Braci Niemojewskich już nabrała kształtów i według zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich miała zakończyć się w grudniu 2022 roku. Jednak nadal droga nie jest oddana do użytku.

- Prace trwają, jednak nie mogą być realizowane roboty bitumiczne dlatego, że nie ma odpowiednich warunków pod względem technologicznym. Zakładamy, że te prace mogą potrwać maksymalnie dwa miesiące. Uzależnione to jest od warunków atmosferycznych – tłumaczy dyrektor ZDM w Kaliszu Krzysztof Gałka.

Aktualnie prace trwają w obrębie ronda u zbiegu ul. Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego oraz na dalszym odcinku Szlaku Bursztynowego.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza. Umowny koszt realizacji zadania to ponad 16 mln zł.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować