Zdrowie

Jak chronić się przed grypą i mieć zdrowe, czyste zęby? Spotkanie profilaktyczne kaliskiego sanepidu z uczniami SP nr 17.

2023-03-28 16:00:00 red za PSSE w Kaliszu

W ubiegłym tygodniu w Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu, odbyło się spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu. Lekcja odbyła się w ramach realizowanych programów profilaktycznych.

fot. PSSE w Kaliszu
fot. PSSE w Kaliszu

- Pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia kaliskiego przeprowadzili z dziećmi warsztaty i pogadanki dotyczące: profilaktyki grypy, przestrzegania prawidłowych zasad higieny, higieny jamy ustnej oraz szkodliwości palenia papierosów – opowiedziała o spotkaniu z młodzieżą szefowa promocji zdrowia kaliskiego sanepidu, Elżbieta Wojtyła.

Przy pomocy modelu szczęki uczniowie zostali zapoznali z instrukcją prawidłowego mycia zębów, a dzięki przeprowadzonym doświadczeniom zobaczyli jak ważne jest częste i prawidłowe mycie rąk. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały gadżety i broszurki z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu.

Nie było to pierwsze spotkanie zorganizowane w kaliskiej PSSE. Wcześniej gośćmi Inspekcji były dzieci i młodzież z kaliskich przedszkoli i szkół, które zapoznawały się z pracą laboratoriów.

- Ważnym aspektem naszej pracy jest profilaktyka prozdrowotna, stąd też realizacja wielu programów z zakresu szeroko pojętego zdrowia publicznego. Chcemy też przybliżyć młodzieży naszą codzienną pracę, stąd te wizyty w naszej Inspekcji – wyjaśnił Marek Stodolny, szef kaliskiego sanepidu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować