Kultura

Izabela Montelatyc "Bellamonte - wystawa sztuki nie tylko użytkowej"

2024-04-19 18:00:00 CKiS

„Bellamonte - wystawa sztuki nie tylko użytkowej” Izabeli Montelatyc to nowa wystawa, którą będzie można obejrzeć w Galerii Centrum.

CKiS
CKiS

Izabela Montelatyc

Kaliszanka… jednak od niemalże 20-tu lat rezydująca w Wielkiej Brytanii.

Właścicielka firmy HOME CREATIONS, której Atelier mieści się w DURHAM na północy Anglii, ale także w Pracowni w Kaliszu przy ul. Grodzkiej 11.

Działająca na terenie całej Polski i Anglii.

Projektantka i stylistka wnętrz. Pasjonatka sztuki użytkowej i niekonwencjonalnych pomysłów na aranżację pomieszczeń, w których zresztą częstokroć staje się wykonawcą i ich realizatorką od rysunku technicznego, poprzez wizualizację, aż po wręczenie klucza właścicielom wnętrz.

Autorka wielu obrazów, rzeźb, wielkopłaszczyznowych murali, twórczyni mebli, lamp, żyrandoli … do powstawania, których inspiracją stają się realni inwestorzy i ich potrzeby.

Tworząc dodatki do swoich spersonalizowanych wnętrz posługuje się rozmaitymi materiałami i technikami począwszy od tynków strukturalnych wapiennych, farb metalicznych, metod utwardzania tkanin, materiałów naturalnych, betonu, drewna aż po żywe kwiaty, kartkę papieru czy filtry do kawy, z których wyczarować można klosze lamp, dekoracje zewnętrzne, instalacje żurawi … etc.

Z pełnym szacunkiem dla przeszłości odnajduje dusze przedmiotów i przywraca je do świetności poprzez renowacje mebli czy umieszczanie na przykład stuletnich maszyn do pisania, aparatów fotograficznych, odzyskanych kilkusetletnich książek … właśnie w nowoczesnych wnętrzach. Taki eklektyzm i różnorodność pozwala na pełną swobodę w przygotowaniu wnętrz nietuzinkowych, odważnych, oryginalnych i spersonalizowanych, łączących style od gotyku, przez loft aż po rustyk, francuską elegancje czy glamour.

Swoją wiedzą dzieli się na warsztatach prowadzonych w Pracowni w Kaliszu, głównie z nakładania tynków dekoracyjnych, budowania dekoracji okolicznościowych, powstawania aniołów z tkaniny utwardzonej, czy tworzenia kloszy lamp z filtrów do kawy.

Współpracuje także z Atelier Ecorson w Warszawie, gdzie narodził się pomysł i powstaje autorska linia ekskluzywnych tapet trójwymiarowych pod nazwą BELLAMONTE wzorowanych głównie na muralach, ale także fotografiach elementów prac umieszczanych we wnętrzach Izabeli.

Ciekawa świata i ludzi pokusiła się o organizację serii sesji zdjęciowych, dla których stworzone zostały ekrany tła w rozmaitej stylistyce.

Stara się spełniać swoje i innych marzenia sprawiając, aby świat, otoczenie, codzienność stawały się piękniejsze i wyjątkowe w wyrazistym, oryginalnym, ciekawym i wysublimowanym stylu.

Każdy projekt to wyzwanie, w którym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Jej życie nie zna limitów.

 

Wystawę oglądać będzie można od 26.04 do 9.05.2024

 Na wernisaż wystawy zapraszamy 26 kwietnia o godz.18.00.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować