Inne oblicze relaksu w kaliskim parku

2016-07-09 15:25:00 red.

Przy relaksującej muzyce w Parku Miejskim, Jogi może spróbować każdy, mimo, że ćwiczenia, wymagają dobrej sprawności i rozciągnięcia. Impreza pod hasłem „Światło jogi dla pokoju na świecie” zawiera szereg zajęć sportowych i artystycznych, które czekają na kaliszan w Parku Miejskim pod Pagodą.

fot. BK
fot. BK

Światło jogi dla pokoju na świecie to autorski projekt nauczyciela jogi z Częstochowy Zbyszko Patyka. Dwudniowe spotkanie ma otworzyć uczestników na świat, jego problemy i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia. Marcin Kwiatkowski, który również jest współkoordynatorem wydarzenia dodaje, że „Światło jogi dla pokoju na świecie” to także propozycja dla tych, którzy chcą się zatrzymać w pędzie życia.

Autorem oraz koordynatorem projektu “Światło jogi dla pokoju na świecie” jest Zbyszko Patyk. Organizatorzy w Kaliszu: Renata Gottasova i Marcin Kwiatkowski.

II edycja autorskiego projektu
ŚWIATŁO JOGI DLA POKOJU NA ŚWIECIE

Sobota, 9 lipca 2016, 9:00-15:00 w Parku Miejskim Pod Pagodą

- malowanie mandali
- malowanie twarzy dzieciom… i dorosłym
- chodzenie po linie
- joga dla dzieci
- joga dla dorosłych
- pokaz tańca góralskiego
- pokaz tańca z mieczem
- około godz. 13:00 zapalenie ognia pokoju
- minikoncert
- zumba
Wstęp wolny

Przez cały dzień w Parku Miejskim będzie można spotkać opiekunów oraz ich podopiecznych ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu, a od godziny 18.00 w Blokoblisko odbędzie się koncert gongów w wykonaniu Adama Lisa.

Niedziela, 10 lipca 2016, 9:00-17:00
w Blokoblisko, ul. Chopina 23 (wejście od ul. Wodnej)

Program w teorii i praktyce:
- 9:00–9:30 – Taniec z drewnianymi mieczami dla dzieci (Marcin Kwiatkowski)
- 10:00–11:00 – Joga żywiołów (Zbyszko Patyk)
- 11:00-13:00 – Kręgosłup – drzewo życia w jodze (Zbyszko Patyk i Renata Gottasova)
- 13:00-14:30 – Gongi – relaksacja za pomącą dźwięków mis tybetańskich (Katarzyna Kuzka)
- 14:30-15:30 – Joga w życiu codziennym (Zbyszko Patyk)

Ponadto: masaż stóp (Jerzy Szymański), malowanie mandali, kuchnia wedyjska (Renata Gottasova, Katarzyna Kuzka), masaż klasyczny (Marcin Kwiatkowski)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ