Społeczne

Wspólne gotowanie grochówki w Kaliszu z Fundacją CHOPS!

2021-10-14 09:00:00 red.

W sobotę, 16 października, o godzinie 11:00 Fundacja CHOPS organizuje wspólne gotowanie Grochówki w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem przy ul. Towarowej 1, gdzie znajduje się Kaliska Jadłodzielnia. 

zdjęcie ilustracyjne MW
zdjęcie ilustracyjne MW

Światowy Dzień Walki z Głodem to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. 

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia są dzieci oraz młodzież.

W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W Tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.

W sobotę, 16 października, o godzinie 11:00 Fundacja CHOPS organizuje wspólne gotowanie Grochówki w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem przy ul. Towarowej 1, gdzie znajduje się Kaliska Jadłodzielnia. Od godziny 11:00 każdy chętny będzie mógł przyjść i zjeść talerz pożywnej gorącej zupy.

Celem wydarzenia jest promocja działań mających na celu przeciwdziałanie marnowania żywności (w tym zwiększenie świadomości Kaliszan o lokalizacji i zasadach działania Jadłodzielni) i przekazanie posiłku osobom potrzebującym.

Marka Winiary wraz z Fundacją CHOPS uruchomiły 16 września pierwszą Jadłodzielnię, czyli miejsce w którym w prosty sposób możemy podzielić się jedzeniem i przy okazji sprawić, że zmniejszy się ilość marnowanego pożywienia. Kaliska Jadłodzielnia jest pierwszą z szeregu takich punktów w całej Polsce. https://calisia.pl/pierwsza-jadlodzielnia-stanela-w-kaliszu-zdjecia,52655

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ