Inauguracja Roku Akademickiego na WP-A UAM [zdjęcia]

2019-10-07 13:30:00 BK

7 października, na Wydziale WP-A UAM w Kaliszu, w Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Po 3 miesięcznych wakacjach kaliscy studenci wracają do nauki. Wielkie wyzwanie czeka świeżo upieczonych Żaków, którzy w poniedziałek oficjalnie rozpoczęli studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Gości zebranych w auli im. prof. Jerzego Rubińskiego powitał prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. 

Prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas, prorektor UAM w Poznaniu podsumował minione dwanaście miesięcy - sukcesy pracowników oraz przedsięwzięcia podejmowane na rzecz rozwoju uczelni.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Miasta Kalisza: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, kaliscy radni, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, wykładowcy i studenci WPA, reprezentanci służb mundurowych, środowisk naukowych i duchowieństwa.

Po oficjalnych przemówieniach odbyła się Immatrykulacja studentów I roku. Wykład inauguracyjny pt. „Etos akademicki a kultura osobista studenta w procesie stawania się istotą ludzką” wygłosił prof. UAM dra hab. Mariusz Dembiński.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ