IN TENEBRIS – wieczór autorski Teresy Rudowicz

2019-02-18 13:30:00 red. za CKiS

Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka mleka” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowali spotkanie z poetką Teresą Rudowicz.

fot. CKiS
fot. CKiS

Teresa Rudowicz, właściwie Aneta Kolańczyk – kaliska poetka, autorka opowiadań i animatorka kultury. Wiersze, opowiadania i recenzje publikowała m.in. w eleWatorze, Migotaniach, przejaśnieniach, Toposie, Twórczości. Jurorka konkursów poetyckich w tym Konkursu Poetyckiego im. Rodziny Wiłkomirskich. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka i współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej odbywającego się w Kaliszu od 2011. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza 2012 w dziedzinie działalności literackiej i wydawniczej. Jej tomik Podobno jest taka rzeka został wyróżniony w 53. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2012

Podczas niedzielnego spotkania zaprezentowane zostały dwie z trzech książek Teresy Rudowicz/Anety Kolańczyk, które ukazały się w 2018 roku.

Zbiór In Tenebris jest kolejną książką poetycką Teresy Rudowicz, a Takie sobie bajeczki przepięknie zilustrowane przez Annę Sitę, to jej debiut w roli autorki wierszy dla dzieci. Teksty usłyszeliśmy w interpretacji Beaty Wicenciak i Wiktora Górala, natomiast muzycznie spotkanie oprawili Janek Derbiszewski i Przemek Olek przy fortepianie, a Agata Plewińska i Wiktor Płuciennik przy mikrofonie – co oznacza, że w brawurowym wykonaniu duetu usłyszeliśmy kilka piosenek autorstwa Anety Teresy Rudowicz Kolańczyk.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować