Im mróz nie jest straszny. Kaliskie morsy zażywały lodowatej kąpieli w Szałe [Dużo zdjęć, wideo]

2022-12-18 14:00:00 red

-7 stopni Celsjusza to dla nich to idealna temperatura na kąpiel w jeziorze – mowa oczywiście o kaliskich morsach, którzy wspólnie z kolegami z Gołuchowa w niedzielę zrobili „Szałową kąpiel mikołajów z choinką”.

fot. MW
fot. MW

- Pogoda jest idealna, -7 stopni Celsjusza, jest sucho, może brakuje słońca, ale to szczegół. Jest lód, kolega przez godzinę wykuwał przerębel żebyśmy mogli wejść do wody – mówi Jakub Kubisiak ze Stowarzyszenia Morsy Kalisz - Spotkaliśmy się dziś w gronie przyjaciół – Morsy Kalisz i Morsy Gołuchów po to żeby świętować zaległe Mikołajki, ale też aby odbyć naszą coroczną tradycyjną kąpiel z choinką – dodaje.

Stowarzyszenie Morsy Kalisz liczy około 100 członków, jednak regularnie morsuje około 50 osób – Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 16.00 oraz niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich chętnych aby do nas dołączyli – mówi Jakub Kubisiak, który podkreśla, że każdy może się odezwać i dopytać o szczegóły morsowania poprzez profil facebookowy Stowarzyszenie Morsy Kalisz

Morsowanie to nie tylko fajna zabawa, ale też rodzaj dbania o zdrowie – Morsowanie jest dobre przede wszystkim dla układu krążenia, ma też bardzo dobre dzianie na skórę, no i wywołuje niesamowitą ilość endorfin – podkreśla J. Kubisiak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować