Edukacja

II Wielkopolski Konkurs - ,,Improstyl - finezja i oryginalność w nakrywaniu stołów”.

2024-03-21 08:44:04 Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Improstyl”, czyli nowatorska sztuka układania zastawy stołowej połączona z oryginalnym wizerunkiem stołu była tematem przewodnim wojewódzkiego konkursu.

Gastronomik
Gastronomik

20 marca w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu gościli uczniowie kształcący się w branży gastronomicznej: Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Konkurs polegał na nakryciu stołu piknikowego zgodnie z najnowszymi trendami sztuki kelnerskiej. Estetykę wykonania, inwencję twórczą młodzieży oceniało trzyosobowe Jury.

Oceniający nie mieli łatwego zadania, ponieważ aranżacje stołów były różnorodne. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością oraz nie mieli problemów z nowatorskim podejściem do nakrycia podstawowego, które jest wymagane w technice zwanej improstylem.

I miejscem zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie

II miejsce należało Zespołu Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie

III miejsce wywalczyła drużyna Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.

Wyróżnienie  zostało przyznane  uczniom  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Kościelcu.

Zorganizowanie naszego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony sponsorów: Usługi gastronomiczne Pablo, Colian,  Frosta. Sponsorzy i goście zaangażowali się w konkurs i przyznali nagrodę specjalną za finezję i oryginalność w nakrywaniu stołów.  

Nagroda trafiła do uczennic Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy inspirujących  pomysłów i zapraszamy na kolejne zmagania konkursowe.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować