Historia Króla Lwa na żywo! Niezwykły musical w CKiS! [zdjęcia]

2020-03-08 21:30:00 BK

To pierwsze takie wydarzenie w Kaliszu, podczas którego na jednej scenie pojawił się śpiew, taniec i spektakl. W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zobaczyliśmy i wysłuchaliśmy musicalu Lwi Zew na podstawie kultowego filmu animowanego Król Lew.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

8 marca mogliśmy przenieść się choć na chwilę do Afryki, przygód Simby i filmowego świata. Perypetie przyszłego króla zostały zaśpiewane, zatańczone i zagrane w musicalu Lwi Zew, w którym wystąpili wokaliści Piano Song oraz tancerze Szkoły Tańca Sieraszewski Dance Studio i Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Nie zabrakło dobrze znanych z filmu animowanego utworów, charakteryzacji, strojów uszytych przez Dominiak Design, scenografii, dobrego humoru i energii na scenie.

„Lwi Zew” to projekt musicalowy oparty na znanym filmie animowanym „Król Lew”, który poruszył serca niejednego z nas. Studio Wokalno-Artystyczne Piano Song na czele z Anną Kowalkiewicz-Oligny podjęło się wyzwania, aby w formie słowno – muzyczno – tanecznej przedstawić to niesamowite widowisko. Długie przygotowania odbywały się pod okiem Julity Balcerzyk – studentki Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu.

OBSADA:
MŁODY SIMBA – JAN OLIGNY
SIMBA – BARTEK DRECZKO
MŁODA NALA – JULIA OLIGNY
NALA – JUSTYNA GARCZAREK
SKAZA – PIOTR PORADA
MUFASA – WOJCIECH KUCIŃSKI
ZAZU – WIKTOR BALCERZAK
RAFIKI – JULITA BALCERZYK
TIMON – KACPER GRABAREK
PUMBA – PIOTR PORADA
SARABI – EWELINA ŁUSZCZEK
SIMBA JUNIOR – FRANCISZEK LUDWICKI

MOTYLE:
ANGELIKA JASIŃSKA,
MALWINA OLSZEWSKA

HIENY:
ED – WERONIKA NIEMIEC,
SHENZI – PAULINA WIERTELAK,
BANZAI – ADA PIETURA

LIONESSY:
AMELIA JAWORSKA, JUSTYNA FIGLAK, MAJA PASZEK, MAGDALENA CEPIŃSKA, ANNA SHKIRMAN, MARTA SHKIRMAN, WIKTORIA KOWALCZYK

CHÓR:
JULIA SOPAŁOWICZ, ANTEK KASPRZAK, MICHALINA WITKOWSKA, KAJA GIERŁOWSKA, JULITA DĘBOWSKA, GABRYSIA ANDRZEJEWSKA, MARYSIA IGNASIAK, NIKOLA HOFFMAN, ALEKSANDRA KUBIAK, WIKTORIA WACOWSKA

TANCERZE: Sieraszewski Dance Studio

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ