Kultura

Historia Kalisza na zdjęciach. Przed nami kulturalna Środa

2024-02-26 11:00:00 red.

28 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kulturalna Środa w Komodzie! 

Komoda Club
Komoda Club

Kulturalne Środy to cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, twórcami artystycznymi z różnych dziedzin, stowarzyszeniami historyczno-literackimi, młodymi adeptami sztuki wokalnej, tańca, czy rękodzieła artystycznego.

Tym razem, 28 lutego,  o godzinie 18:00 w Komoda Club Residence przy ulicy Niecałej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Dalinkiewiczem, miłośnikiem historii, który pokaże nam historie naszego miasta na fotografiach.

Tomasz Dalinkiewicz  – Prezes Fundacji Walkiria opiekującej się polskimi schronami bojowymi z 1939 r. w południowej Wielkopolsce autor publikacji „Rejon umocniony przedmoście Kalisz”, „Ślady fortyfikacji na terenie gminy Blizanów” oraz licznych artykułów o tematyce historycznej. Członek zarządu stowarzyszenia Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Archiwaliów. Pracownik Archiwum Państwowego w Kaliszu. Administrator popularnych grup na facebooku: „Historia Kalisza na zdjęciach” i „Tajemnice Kalisza i okolic”.

Od wielu lat interesuje się historią, zwłaszcza wojną 1939 roku. Od kilku lat działa na rzecz polskich schronów bojowych z 1939 roku, działając w organizacjach pozarządowych. Organizuje sprzątanie schronów, odkopywanie, znakowanie, tworzenie izb muzealnych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować