Społeczne

Happening PiS pod siedzibą PO. Nie obyło się bez bojkotu i haseł "Ruscy agenci". Jak wygląda polityka? [wideo]

2022-12-09 15:00:00 Błażej Krawczyk

W piątek parlamentarzyści i radni PiS zorganizowali brefing prasowy - o dziwo - pod siedzibą PO przy ulicy Asnyka w Kaliszu. Była to zaplanowana akcja: "ostrzeżenie Polaków przed #POnownymOszustwem". Platforma Obywatelska przygotowała jednak bojkot i zagłuszyła przemówienia polityków. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Zapowiadał się zwykły brefing prasowy Prawa i Sprawiedliwości. Odbywał się prawdopodobnie po raz pierwszy pod siedzibą Platformy Obywatelskiej w Kaliszu przy ulicy Asnyka. Istniało więc pewne ryzyko konfrontacji, ale od rozpoczęcia przemówień nic tego nie zapowiadało.  Przed ogrodzeniem posesji PO pojawiła się plansza z napisem "Cześć Platformo! Wiemy, że w tym trudnym czasie nie macie nic do zaproponowania Polakom". Takie też hasła widniały na banerach trzymanych przez polityków. 

- Chcemy powiedzieć "Cześć Platformo" i przedstawić informację, że można w okresie kryzysu pomagać Polakom w przeciwieństwie do tego, co było za rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska. Donald Tusk chce ponownie rządzić w Polsce, być premierem, a my chcemy Polaków ostrzec przed ponownym oszustwem... - mówił poseł Jan Mosiński kiedy nagle... rozległa się głośna muzyka z głośnika postawionego na terenie siedziby PO. Był to utwór "Kocham wolność" grupy muzycznej Chłopcy z Placu Broni. Hałas skutecznie zagłuszył wypowiedzi posłów, ale kontynuowali brefing. Dziennikarze też wytrwale rejestrowali dźwięk, choć nagrało się niewiele...

Z głośnika przy biurze PO rozległy się okrzyki "Konstytucja!" a później "Oddajcie pieniądze z KPO!" a następnie "Zdrajcy!". Podczas przemówienia posła Tomasza Ławniczaka rozległy się okrzyki "Ruscy agenci!".

Fragment brefingu prasowego

Parlamentarzyści PiS dyskredytowali działania i rządy Platformy Obywatelskiej, która według nich nie rozwiązywała problemów Polaków i pozostawiała ich samych sobie. Wśród zarzutów pojawiło się podnoszenie wieku emerytalnego i podatków w czasie trudnym finansowo. 

Zastawiony chodnik, grupa polityków partii rządzącej pod siedzibą PO i okrzyki pod hasłem "Ruscy agenci" ze strony opozycji wypływające z głośnika za ogrodzeniem - jaka jest Wasza opinia na temat polityki i działań parlamentarzystów wszystkich opcji?

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować