Biznes

Grupa Antczak zakończyła budowę magazynu Nestlé w Kaliszu

2023-11-14 11:56:19 Grupa Antczak

Nowoczesny obiekt magazynowy wysokiego składowania, z dokami załadunkowymi i zapleczem socjalnym, zrealizowała Grupa Antczak dla Nestlé Polska S.A. w Kaliszu. Po zakończeniu prac budowlanych obiekt został przekazany inwestorowi.

fot. Grupa Antczak
fot. Grupa Antczak

W ramach umowy o generalne wykonawstwo Grupa Antczak zrealizowała budowę nowego obiektu magazynowego na terenie kaliskiej fabryki Nestlé. Budynek ma powierzchnię prawie 3,5 tys. m kw. Wysokość składowania wynosi 17 m. Oprócz funkcji magazynowych znajduje się w nim zaplecze socjalne.

Inwestycja została zrealizowana z dbałością o środowisko naturalne. Budynek został wyposażony w nowoczesne instalacje, w tym dwie pompy ciepła o łącznej mocy ponad 300 kW. Na terenie całej powierzchni zamontowano ogrzewanie podłogowe. Z kolei dach obiektu został przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych.
 

,,Dla globalnego inwestora, jakim jest Nestlé, wybudowaliśmy zaawansowany technologicznie obiekt magazynowy, który spełnia rygorystyczne normy środowiskowe. Sprawna realizacja tego kontraktu jest potwierdzeniem wiodącej pozycji Grupy Antczak w sektorze generalnego wykonawstwa nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych. Cieszę się, że naszą pracą przyczyniamy się do dalszego wzmacniania potencjału gospodarczego Kalisza i całego regionu południowej Wielkopolski." - mówi Marek Antczak, prezes Grupy Antczak 

 
Segment magazynowo-przemysłowy jest jednym z czterech filarów wzrostu Grupy Antczak na rynku nieruchomości. W 2022 roku Grupa przekazała klientom z tego segmentu ponad 430 tys. m kw. powierzchni, tj. niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Grupa realizuje projekty jako generalny wykonawca we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi inwestorami, deweloperami i operatorami powierzchni logistycznych.
 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować