Biznes

Grupa Antczak wykonawcą Zakładu Medycyny Nuklearnej w Kaliszu

2023-11-27 13:14:16 Grupa Antczak

Grupa Antczak, w oparciu o umowę z generalnym wykonawcą, prowadzi prace związane z przebudową i rozbudową Ośrodka Radioterapii w Kaliszu. W ramach inwestycji powstaje Zakład Medycyny Nuklearnej z nowoczesną pracownią izotopową. To kolejny projekt realizowany przez spółkę w sektorze budownictwa specjalistycznych obiektów medycznych.

fot. Grupa Antczak
fot. Grupa Antczak
Inwestycja jest realizowana w kaliskim Ośrodku Radioterapii, który jest filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. W 2014 roku przy ul. Kaszubskiej 12 w Kaliszu został oddany do użytku nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt. Prowadzona jest w nim radioterapia chorych z rozpoznaniem nowotworów złośliwych w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych. Celem trwających w Ośrodku prac budowlanych jest powstanie Zakładu Medycyny Nuklearnej (ZMN), zajmującego się diagnostyką medyczną z wykorzystaniem izotopów promieniotwórczych.
 
 
Generalnym wykonawcą zadania jest spółka Health Technologies, a Grupa Antczak odpowiada za realizację prac budowlanych. Nowy obiekt będzie spełniać restrykcyjne wymogi związane z bezpieczną pracą ze źródłami promieniowania jonizującego. Znajdzie się w nim pracownia izotopowa klasy II wraz ze śluzą dozymetryczną oraz magazynem źródeł i odpadów medycznych. Pracownia zostanie ulokowana w sposób umożliwiający bezpośrednie podawanie izotopu do pomieszczenia aplikacji oraz do poczekalni gorącej PET. Dostawa oraz odbiór źródeł i odpadów medycznych będzie następować z zewnątrz budynku, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo pracy.
 
 

Budowa specjalistycznych obiektów medycznych wymaga ogromnego doświadczenia i najwyższej jakości wykonania. Cieszę się, że działając na rzecz rozwoju kaliskiego Ośrodka Radioterapii możemy wykorzystać nasze kompetencje w realizacji wielu kontraktów dla sektora medycznego. Jeszcze większą satysfakcją jest dla nas fakt, że nasze miasto wzbogaci się o niezwykle potrzebny zakład medycyny nuklearnej. Nasza Grupa od wielu lat wspiera rozwój ochrony zdrowia w regionie – nie tylko jako dostawca usług, ale też jako sponsor sprzętu i donator wielu lokalnych placówek medycznych. - informuje Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak

 
Grupa Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą i inwestorem na rynku nieruchomości. Dzięki biurom w Kaliszu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Berlinie, Grupa prowadzi projekty w całej Polsce oraz na rynku niemieckim. Krajowi i międzynarodowi klienci Grupy doceniają jej kompetencje wykonawcze, standardy w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowanie w ochronę środowiska.

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować