Biznes

Grupa Antczak podsumowuje udany 2022 rok

2023-01-16 08:00:00 reklama@calisia.pl/FB Antczak

Grupa Antczak w kończącym się roku oddała do użytku ponad 620 mieszkań, m.in w Warszawie, Poznaniu i Kaliszu. W segmencie generalnego wykonawstwa przekazała klientom 433 tys. m kw. powierzchni magazynowo - przemysłowych w stosunku do 240 tys. m kw. oddanych rok wcześniej.  W planach na 2023 r. Grupa ma do zrealizowania wiele projektów we wszystkich segmentach rynku. Rozszerzana będzie aktywność na terenie Niemiec w obszarze apartamentów premium. Planowana intensyfikacja działań w sektorze PRS, jest z kolei odpowiedzią na rosnące zainteresowanie zakupem lokali w celach inwestycyjnych ze strony inwestorów instytucjonalnych. 

FB Antczak
FB Antczak
Grupa Antczak – Residential
Budowę mieszkań, domów i apartamentów Grupa Antczak, realizuje zarówno w ramach własnego portfolio deweloperskiego, jak i w oparciu o generalne wykonawstwo. Mimo radyklanego pogorszenia się poziomu popytu ze względu na wysokie stopy procentowe i rekordową inflację, deweloper notuje nadal satysfakcjonujący poziom sprzedaży również w segmencie premium.
W tym roku sprzedano wszystkie domy w warszawskiej inwestycji Bluszczowe Wille. Zakończono też sprzedaż mieszkań i apartamentów w kameralnych kaliskich lokalizacjach jak Między Mostami oraz Łódzka 7. Grupa zakłada utrzymanie dobrego poziomu sprzedaży także w przypadku innych aktualnie kończonych obiektów, jak Ziębicka 14 w Poznaniu, Ursus Nova w Warszawie oraz w kaliskich River Side i Botaniczna House.
 

"Dokładnie obserwujemy i analizujemy rynek. Pozwala nam to na odpowiednie kształtowanie cen uwzględniających nasze koszty, ale i realne możliwości kupujących. Dlatego mamy dobry trend sprzedaży, także lokali klasy premium. Wpływają na niego także naturalnie atrakcyjne lokalizacje z licznymi udogodnieniami i wysoka jakość wykonania." 

Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak

Spółka rozpoczyna prace przy dwóch nowych inwestycjach – Drzymały w Poznaniu i Rezydencji Asnyka w Kaliszu. 
 
Grupa Antczak - Construction
W obszarze inwestycji logistycznych, tylko w tym roku Grupa Antczak przekaże do użytkowania wybudowane hale magazynowe o powierzchni ponad 430 tys. m kw. W samych podwrocławskich Magnicach dla międzynarodowej firmy GLP oddano na początku grudnia dwa obiekty o łącznej powierzchni 90 tys. m kw. To prawie dwukrotnie więcej, niż w roku 2021. 
 
Pracowita końcówka roku 
Koniec 2022 to finalizacja pierwszego etapu osiedla Bulwary Praskie, zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Grupa Antczak jest generalnym wykonawcą czterech budynków ze 179 mieszkaniami o łącznej powierzchni 12,3 tys. m kw. Piąty budynek, realizowany w ramach drugiego etapu, będzie miał 142 mieszkania o łącznej powierzchni 6,3 tys. m kw. 
Jako kolejny filar prowadzonego biznesu Spółka wybrała segment PRS, czyli najmu instytucjonalnego. Prekursorski i zarazem sztandarowy dla Grupy projekt to inwestycja Grochowska 1. Spółka otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie budowy 10-kondygnacyjnego budynku z 202 lokalami. Obecnie trwają uzgodnienia z docelowymi inwestorami. 
 

"Chcemy kontynuować dotychczasową strategię skoncentrowaną na zróżnicowaniu lokalizacji prowadzonych inwestycji. W segmencie residential wybierać będziemy raczej mniejsze i bardziej kameralne projekty przy zachowaniu ich wysublimowanego, oryginalnego stylu i ponadstandardowej jakości wykończenia. Potencjał widzimy też w segmencie PRS, dlatego włączyliśmy go na stałe do naszej strategii". 

Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak 

W planach Grupy na 2023 r. jest również rozszerzanie aktywności na terenie Niemiec w obszarze apartamentów premium. W ramach inwestycji „Projekt Q5” w Berlinie powstają dwa kameralne apartamentowce. 
W swojej długoterminowej strategii Grupa Antczak angażuje się na rzecz zrównoważonego budownictwa. Celem jest ograniczanie negatywnego wpływu budynków i innych obiektów na środowisko - niezależnie czy dopiero powstają, czy są już w fazie eksploatacji.
 

"Realizujemy tę strategię poprzez budowy lub modernizacje ulic, obiektów komunalnych, remonty szkół, rewitalizację lub stwarzanie nowych zielonych miejsc do rekreacji. Ze względu na komfort mieszkańców i dbałość o otoczenie wprowadzamy do budynków rozwiązania systemowe pozwalające na skuteczne ograniczanie śladu węglowego."

Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować